Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix ze wzrostem subskrybentów. Pomógł zakaz współdzielenia kont

Akcje firmy poszły w górę.

Platforma Netflix zanotowała wzrost liczby subskrybentów po tym, jak wprowadziła nowe zasady uniemożliwiające współdzielenie kont. Tak wynika z pierwszych analiz przeprowadzonych na rynku amerykańskim. Co więcej, w górę poszły także akcje firmy na giełdzie.

Przypomnijmy, że Netflix rozpoczął walkę z procederem udostępniania haseł do kont przez użytkowników serwisu dokładnie 23 maja. Zmiany w regulaminie wdrożono na szeroką skalę. Polscy abonenci również ich nie uniknęli. Zagadką było jednak to w jaki sposób zareagują poszczególne rynki.

Jak wynika z danych firmy Antenna opublikowanych na łamach portalu Forbes, w okresie od 24 do 28 maja dziennie zakładano średnio 73 tysiące nowych kont w USA, czyli o 102 procent więcej niż wynosiła średnia dla poprzednich 60 dni.

Co ciekawe, 26 i 27 maja platformie przybywało po blisko 100 tysięcy użytkowników. Zaznaczmy, że tak dobrych wyników Netflix nie miał nawet w czasach pandemii COVID-19, kiedy to notował dzienne rekordy na poziomie blisko 90 tysięcy.

Dodajmy jeszcze, że akcje serwisu na amerykańskiej giełdzie wzrosły w ostatnim czasie o 15 procent. Warto jednak zauważyć, że sytuacja inaczej wygląda chociażby na hiszpańskim rynku. Tam z kolei - według obliczeń firmy Kantar - wprowadzenie nowych zasad przełożyło się na odpływ miliona użytkowników.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze