Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix chce wypuścić więcej gier - nowe partnerstwo ma w tym pomóc

Serwis ogłosił współpracę z firmą konsultingową.

Niedawno pisaliśmy, że Netflix dotarł do ściany - pomimo rekordowych wyników oglądalności, notuje wysokie straty finansowe. Firma zamierza więc kontynuować ogłoszoną w lipcu ubiegłego roku ekspansję na rynek gier wideo, podpisując partnerstwo z firmą konsultingową RocketRide Games.

Spółka zajmuje się doradztwem i pomocą dla niezależnych zespołów deweloperskich - między innymi organizując kontakt z dużymi wydawcami. Do biblioteki Netflixa pod koniec ubiegłego roku dodano dwie produkcje, które powstały dzięki pomocy RocketRide. Mowa o Dominoes Cafe i Knittens.

Obecnie wśród gier Netflixa znajdziemy tytuły mobilne, między innymi oparte na serialu Stranger Things

Jak informuje portal VGC, dzięki podpisanej umowie Netflix zamierza w ciągu najbliższych miesięcy rozszerzyć katalog dostępnych gier o nowe tytuły.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zarząd serwisu streamingowego zatrudnił byłego dyrektora EA Mobile - Mike'a Verdu, by nadzorował powstający dział gier wideo. Zorganizował też rekrutację dla deweloperów, doświadczonych w pracy nad grami.

Tagi

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze