Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najtrudniejsze wyzwanie Halo 2 ukończone. Gracz zgarnął 20 tys. dolarów nagrody

Ultra-wysoki poziom trudności.

Udało się ukończyć wyzwanie, jakie rzucił streamer Charlie „Cr1TiKal” White. Polegało na przejściu w pojedynkę Halo 2 na legendarnym poziomie trudności - z modyfikatorami. Nagrodą było 20 tysięcy dolarów.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że przejście gry na najwyższym poziomie trudności nie powinno być czymś szczególnym. Kluczowym elementem wyzwania jest jednak konieczność włączenia wszystkich opcjonalnych „czaszek”, a więc dodatkowych „utrudniaczy” rozgrywki. Te dają przeciwnikom więcej punktów zdrowia, ale sprawiają też, że wrogowie są... niewidzialni.

W istocie, od premiery Halo 2 w 2004 roku nie znaleziono udokumentowanego przypadku ukończenia gry w takich warunkach. Nie było tak aż do teraz, ponieważ streamer JerValiN w końcu dokonał pozornie niemożliwego.

Ukończenie wyzwania zajęło niecałe sześć i pół godziny. Streamer był dobrze przygotowany, bo już wcześniej bez umierania poradził sobie z LASO Challenge (legendarny poziom trudności, wszystkie czaszki włączone). Różnica polega na tym, że czternasta czaszka udostępnia postaci gracza kamuflaż optyczny w miejsce latarki, co znacznie ułatwia zadanie. W wyzwaniu „Cr1TiKala” nie można było z niej korzystać.

O autorze

Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty. Wcześniej zajmował się drzewkami bonsai oraz był prezenterem radiowym.

Komentarze