Skip to main content

Najmocniejszą bronią w Hogwarts Legacy jest kapusta

Po co komu czary.

Choć Hogwarts Legacy opowiada o nastolatku mordującym dziesiątki innych magów za pomocą czarów, jedną z najlepszych bronie w grze okazuje się być zwykła... kapusta.

Cóż, może nie do końca „zwykła”. Mowa o Chińskiej Kąsającej Kapuście, dostępnej jako jeden z dodatkowych „gadżetów”, na specjalnym kole wyboru zaraz obok przeróżnych mikstur. Wystarczy odpowiednio skonstruować postać, by okrągłe główki bez problemów radziły sobie nawet z wielkimi trollami.

Użytkownik serwisu Reddit o pseudonimie „CumboJumbo” opisuje, jak zostać takim „Guru Kapusty”. Potrzeba atrybutu Zielarstwo na trzecim poziomie, a także talentu „Nawóz”, który sprawia, że każda wyrzucona główka automatycznie się podwaja.

Zielarstwo zwiększa obrażenia od roślin, więc należy umieścić atrybut na wszystkich elementach ubioru - łącznie aż sześć razy, a bonusy sumują się. Następnie wystarczy zidentyfikować przeciwnika i zaskoczyć go agresywną florą. Autor poradnika przygotował nawet materiały wideo prezentujące ekologiczną broń w akcji. Najpierw na przykładzie wspomnianego trolla:

Kąsająca Kapusta radzi sobie także z grupami mniejszych bestii:

Inni użytkownicy zauważają, że bojowe rośliny są ogólnie bardzo przydane w grze, zwłaszcza dla osób preferujących niewidzialność. Wystarczy wypuścić kilka kapust, dodać do tego strzelającą tentakulę (lub dwie) i w ukryciu obserwować dzieło zniszczenia. Warto korzystać zanim Avalanche Software zajmie się sytuacją w aktualizacjach.

Read this next