Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nadchodzą next-genowe strategie - twórcy Civilization i XCOM zakładają nowe studio

Gry studia Bit Reactor „zatrą granicę między strategiami a grami akcji”.

Byli deweloperzy serii Civilization oraz XCOM założyli nowe studio - Bit Reactor. Firma skupi się na gatunkach strategii turowych i taktycznych.

Szefem projektu został Greg Foertsch - były dyrektor artystyczny w Firaxis Games, pracujący przy takich tytułach, jak Civilization 4 czy XCOM: Enemy Unknown. Szeregi nowego studia zasilą również byli współpracownicy Foertscha z Firaxis oraz doświadczeni deweloperzy z innych firm.

W wywiadzie dla Gameindusty.biz, Foertsch stwierdził, że „cały gatunek gier strategicznych trochę podupadł, nie mając wystarczających wartości produkcyjnych”. Według zapewnień dewelopera, produkcje Bit Reactor „zatrą granicę między grami strategicznymi a grami akcji”.

XCOM: Enemy Unknown, przy którym pracował Foertsch, zdobyło w 2012 roku kilka nagród Gry Roku

- Naszym celem jest zdobycie nagrody Gry Roku. Spodziewamy się iść łeb w łeb z Halo lub czymkolwiek na rynku - powiedział Foertsch. Dodał też, że studio skupi się na produkcjach konsolowych i PC, chociaż widzi duży potencjał w funkcji cross-play z platformami mobilnymi.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły