Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nad nowym Need for Speed pracują dwa studia. Criterion i Codemasters łączą siły

Potrzeba prędkości. W pracach.

Codemasters informuje, że przeprowadziło restrukturyzację i połączyło dwa oddziały, które razem powinny lepiej poradzić sobie z przygotowaniem nowej odsłony serii Need for Speed.

„Możemy potwierdzić, że Criterion Games oraz zespół deweloperski z Codemasters Cheshire łączą siły, by stworzyć przyszłość Need for Speed, tworząc jedno studio Criterion, z dwoma biurami” - napisano na Twitterze.

„Ta integracja bazuje na bliskiej kooperacji tych dwóch oddziałów, jaka wykształciła się w ostatnich miesiącach” - dodaje Codemasters, które Electronic Arts kupiło na początku ubiegłego roku.

Criterion Games ma siedzibę w Guildford, skąd do Cheshire daleka droga, lecz - jak widać - kwestsie geograficzne mają drugorzędne znaczenie. Codemasters ma siedzibę w Birmingham, a oddziały także w Southam i w Malezji - w Kuala Lumpur.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze