Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Na konsolach Xbox pojawi się więcej mocnych tytułów single player - obiecuje Microsoft

Firma pracuje nad kolejnymi tytułami.

Szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - zapewnił, że na konsolach koncernu z Redmond pojawi się więcej „mocnych” tytułów dla pojedynczego gracza.

Internauta o pseudonimie Lis na Twitterze zapytał menedżera, czy w najbliższych latach na platformach amerykańskiej firmy ukażą się kolejne gry single player. Udzielona odpowiedź była twierdząca.

„Tak, mogę potwierdzić. Po rozbudowaniu Xbox Game Studios, mamy wiele zespołów, które przygotowują mocne produkcje koncentrujące się na rozgrywce dla pojedynczego gracza i chcemy kontynuować ten proces” - obiecuje.

Wielu graczy narzeka, że w mijającej generacji Microsoft nie wydał zbyt wielu tytułów single player, zwłaszcza w porównaniu do konkurencyjnego Sony - na PS4 ukazały się takie pozycje, jak Horizon Zero Dawn, Uncharted 4 i God of War.

W ostatnich miesiącach Spencer nie ukrywał jednak, że wraz ze swoim koncernem musi zwiększyć inwestycje w gry, w tym produkcje na wyłączność. Niedawno przyznał, że w tej kwestii firma ma wiele do nadrobienia.

Gears 5 to jedna z nadchodzących gier single player od Microsoftu

W następnej generacji sytuacja może jednak rzeczywiście ulec poprawie. Jak wspomniał menedżer, w ciągu minionych miesięcy Microsoft przejął szereg nowych studiów - między innymi Ninja Theory, Playground Games, Double Fine, inXile i Obsidian.

Najbliższą grą od koncernu z Redmond oferującą kampanię fabularną dla pojedynczego gracza jest Gears 5, czyli kolejna odsłona cyklu o walce z Szarańczą. Strzelanka zadebiutuje 10 września na PC i Xbox One.

Następnie: FIFA 20 - mecze na blokowiskach i halach w nowym gameplayu

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły