Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szef marki Xbox: w kwestii naszych gier na wyłączność mamy pracę do wykonania

Przyznaje, że w ostatnich latach nie były zbyt dobre.

Szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - przyznał, że koncern z Redmond ma pracę do wykonania w kwestii tytułów wydawanych na wyłączność własnej konsoli (tak zwanych first party).

W wideo-wywiadzie udzielonym magazynowi Fortune menedżer podkreślił, że najważniejszym elementem rozwijanych przez firmę platform powinny być gry. Zaznaczył, że gracze nie uruchamiają posiadanego sprzętu, by spędzać czas w menu głównym.

- Xbox kojarzy mi się z mocnym zestawem tytułów na wyłączność. W tej kwestii mamy zaś trochę do zrobienia: w ciągu ostatnich lat nie wykonaliśmy najlepszej pracy, jeśli chodzi o produkcje wydawane przez nas - wyjaśnia Spencer.

Wiele osób krytykuje Microsoft za niewielką liczbę wysokiej jakości gier dostępnych tylko na Xbox One, zwracając uwagę, że najważniejszymi markami nadal pozostają Halo, Gears oraz Forza Motorsport i Forza Horizon.

Wypowiedzi Spencera i niedawne działania firmy z Redmond wskazują jednak, że w następnej generacji sytuacja ulegnie zmianie. Koncern przejął kilka nowych studiów deweloperskich, w tym Ninja Theory, Playground Games, Double Fine, inXile i Obsidian.

Jedną z najważniejszych marek Microsoftu jest Forza

Microsoft obecnie pracuje nad swoją kolejną konsolą o roboczej nazwie Project Scarlett. Urządzenie powinno zadebiutować w przyszłorocznym okresie świątecznym, oferując możliwość zabawy w 120 klatkach na sekundę i obsługę rozdzielczości 8K.

Źródło: GamingBolt

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze