Skip to main content

Mroczna gra RPG Darkest Dungeon debiutuje w Early Access na Steamie

Trudne życie zestresowanych herosów.

Już dzisiaj wieczorem w programie Early Access na Steamie zadebiutuje turowa gra RPG Darkest Dungeon, w której zadaniem jest odbicie pewnego zamku.

Drużyna jeszcze w komplecie - ciekawe na jak długo

Aby jednak dostać się do warowni, gracze muszą przejść przez jaskinię, pustkowia czy tajemnicze ruiny, prowadząc za każdym razem czwórkę postaci, reprezentujących różne klasy.

Wszystkie lokacje posiadają losowo generowane poziomy, a na naszych śmiałków czekają potwory, głód, choroby i ciemność. Ważnym czynnikiem jest także stres, który może doprowadzić do szaleństwa. Dlatego też po powrocie do miasta bohaterów należy odpowiednio „odstresować” - w karczmie, świątyni lub... domu publicznym.

Podczas przygód znajdujemy oczywiście nowe elementy wyposażenia, a postacie awansują na kolejne poziomy doświadczenia. O ile uda im się przeżyć - produkcja studia Red Hook stawia bowiem na wysoki poziom trudności, gdzie jeden celny cios przeciwnika może zmienić wynik całej potyczki.

Akcję obserwujemy z boku, w dwóch wymiarach, wydając odpowiednie polecenia podopiecznym. Deweloperzy zdecydowali się na mroczną, rysunkową oprawę graficzną.

W planach na przyszłość są jeszcze wersje Linux, PlayStation 4 i PS Vita. W edycję Early Access zagrają posiadacze systemów Windows i komputerów Mac. Cena wyniesie najpewniej 15 euro (ok. 63 zł).

Darkest Dungeon sfinansowano na Kickstarterze w marcu ubiegłego roku, pozyskując imponujące 313 tysięcy dolarów.

Zobacz na YouTube

Zobacz także