Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise pojawi się na PC - potwierdza producent

Ale w 2022 roku.
  • Trwają prace nad Monster Hunter Rise w wersji PC
  • Na komputerach gra pojawi się około rok po premierze na Switchu
  • Nową wersję twórcy przygotowują ze względu na prośby fanów

Monster Hunter Rise to kolejna odsłona cyklu o polowaniu na duże potwory. Tytuł zapowiedziano do tej pory tylko na Switch, na którym ukaże się 26 marca, ale przedstawiciel Capcomu poinformował, że gra zmierza także na PC.

W wywiadzie dla japońskiego wydania IGN producent projektu - Ryozo Tsujimoto - oznajmił, że produkcja pojawi się na komputerach osobistych na początku 2022 roku, a więc mniej więcej rok po debiucie na konsoli Nintendo. Potwierdzono tym samym nieoficjalne doniesienia z niedawnego wycieku danych.

W grze skorzystamy z pomocy sojuszniczej bestii

- Dostaliśmy wiele próśb o wersję o Monster Hunter Rise w wersji PC, zwłaszcza od zachodnich graczy, więc postanowiliśmy przygotować taką edycję (…). Prace nad nią wciąż trwają i podzielę się większą ilością szczegółów, gdy nadejdzie właściwy moment - tłumaczy twórca.

Tsujimoto podkreślił, że gra powstaje z myślą o specyficznych funkcjach Switcha, który może działać w trybie stacjonarnym lub przenośnym, co przełoży się między innymi na wyższe tempo rozgrywki. Nie jest jasne, w jaki sposób twórcy przełożą wspomniane aspekty na komputery.

Produkcja będzie przystępniejsza dla nowych graczy - w planach na przykład stwór pomagający w walce. Ponadto mimo ograniczeń sprzętowych konsoli Nintendo, pozycja zaoferuje wysokiej jakości grafikę i złożony ekosystem potworów.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze