Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Misja Eldarów w nowym materiale ze strategii Dawn of War 3

45 minut gameplayu.

Twórcy Dawn of War 3 ze studia Relic Entertainment opublikowali kolejny film poświęcony produkcji. Nagranie przedstawia obszerny - trwający nieco ponad 45 minut - fragment rozgrywki z gry.

W materiale zaprezentowano szóstą misję fabularną, w której Eldarzy stawiają czoła Space Marines. Zadanie składa się z czterech celów głównych.

Pierwszym jest dotarcie do punktu zbornego, w którym prowadzeni żołnierze połączą siły z resztą oddziału. Następnie należy przejąć satelity nadawcze, co pozwoli odkryć bazę wroga, którą należy później zniszczyć. Poza tym trzeba też wywabić z ukrycia Gabriela Angelosa.

Są też zadania bonusowe. Podczas rozgrywki opcjonalnie można zająć się obróceniem w proch dwóch placówek wywiadowczych, przeniesieniem centrum dowodzenia w inne miejsce oraz wybudowaniem portali służących do przyzwania posiłków.

Wojska Eldarów wspomagają dwie elitarne jednostki dostępne we frakcji. Pierwszą jest Arcyprorokini Macha, która dysponuje umiejętnościami psychicznymi - potrafi między innymi wygenerować promień energii, który rani wskazanych oponentów.

Drugą jest świeżo ujawniony przez twórców specjalizujący się w walce wręcz Jain Zar. Postać może na przykład szybko poruszać się po polu bitwy oraz z pomocą snajperki strzelać do wrogów z dystansu.

Kampania fabularna gry opowie o poszukiwaniach tajemniczej, a zarazem potężnej broni, która znajduje się na jednej z planet. Urządzenie będą próbowały zdobyć trzy armie - poza wspomnianymi Eldarami i Space Marines, w produkcji znajdą się jeszcze Orkowie.

Warhammer 40,000: Dawn of War 3 na PC zadebiutuje 30 kwietnia przyszłego roku.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze