Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft z pudełkowym wydaniem na konsoli PlayStation 3

AKTUALIZACJA: Rozszerzony tryb wieloosobowy i podzielony ekran.

Aktualizacja (17.04.2014): Sony opublikowało nowy zwiastun Minecrafta na PlayStation 3, prezentujący rozszerzone tryby wieloosobowe: dla czterech osób lokalnie, na podzielonym ekranie i dla ośmiu osób w sieci.

*

Oryginalna wiadomość (16.04.2014): Sony Computer Entertainment Europe ogłosiło, że 14 maja tego roku do sprzedaży trafi pudełkowe wydanie Minecrafta na PlayStation 3.

Obecnie oficjalnie potwierdzono wyłącznie edycję PS3, ale obrazek promocyjny prezentuje także pudełka w wersji PlayStation 4 i PS Vita - te konwersje zostały już zapowiedziane, ale nie ukazały się jeszcze na rynku, nawet w opcji wyłącznie cyfrowej.

W nowej edycji na PS3 znajdziemy wszystkie funkcje z konsolowego Minecrafta, a także pełny zestaw opcji z najnowszej aktualizacji gry, w tym szmaragdy, skrzynie Kresu, ziemniaki i wiele innych. Przygotowano też polską wersję językową.

Za port odpowiada 4J Studios, autorzy konwersji na Xboksy. Wydanie X360 nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem - w tym miesiącu osiągnięto poziom 12 milionów sprzedanych egzemplarzy. Na PS3 grę pobrano już 1,5 mln razy - dodaje oficjalny blog Sony.

Minecraft powstał za sprawą szwedzkiego Mojang. Gra debiutowała oficjalnie w 2011 roku. Tytuł umożliwia eksplorację świata zbudowanego z sześcianów i budowę własnych konstrukcji.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze