Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedano już ponad 21 mln egzemplarzy Minecraft Pocket Edition

Więcej niż na PC.

Jens Bergensten z Mojang poinformował na Twitterze, że sprzedano już ponad 21 mln egzemplarzy Minecraft Pocket Edition. Ta wersja popularnej produkcji jest dostępna na urządzeniach z systemami iOS, Android oraz na Xperii Play.

By uczcić ten dobry wynik, zespół odpowiedzialny za Pocket Edition zorganizuje w poniedziałek, 14 kwietnia, sesję odpowiedzi na pytania od fanów. Chętni mogą je zadać w odpowiednim temacie na forum Reddit.

Wersja na platformy mobilne jest najbardziej okrojoną, oferuje najmniej zawartości.

Minecraft jest też dostępny na PC, Xboksie 360 i PS3. W przyszłości trafi też na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Wersja PC sprzedała się w ponad 14 mln egzemplarzy, wydanie na X360 osiągnęło wynik 12 mln, a edycja PS3 - od grudnia 2013 roku - trafiła do miliona odbiorców.

Głównym elementem tej niezależnej produkcji z otwartym światem jest konstruowanie różnych przedmiotów i budynków z sześciennych bloków. Minecraft umożliwia samotną rozgrywkę, pozwala też na współpracę i rywalizację - zasady ustalają najczęściej sami gracze, szczególnie w wersji PC, która umożliwia wykorzystywanie fanowskich modyfikacji.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze