Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft umożliwi przeniesienie zapisanych światów na nowe konsole

Z PS3 na PS4 i z X360 na Xbox One.

Studio Mojang potwierdziło, że gracze decydujący się na zakup Minecrafta w wersji PlayStation 4 będą mogli przenieść swoje światy z wydania PS3. Podobną funkcję zaoferuje Microsoft w przypadku zapisanych stanów gry z X360, transferowanych na Xbox One.

„Plan polega na tym, by umożliwić konwersję z PS3 na PS4” - napisano w komentarzach na oficjalnym blogu PlayStation. „Cały czas pracuje nad rozwiązaniem dla PS Vita.”

Jako datę premiery nowej wersji podano „drugi/trzeci kwartał”, czyli okres do końca września tego roku. Bliżej debiutu powinniśmy także poznać więcej szczegółów na temat ewentualnej opcji cross-buy.

„Po miesiącach współpracy z Mojang, możemy potwierdzić, że zapisy z Minecraft: X360 Edition będzie można przenieść na Xbox One” - napisał na Twitterze Phil Spencer. „Więcej szczegółów wkrótce.”

Szef działu konsolowego w Microsofcie mówił wcześniej, że taka opcja nie będzie dostępna, by później zweryfikować stanowisko i wyjaśnić, że trwają rozmowy z twórcami konwersji - 4J Studios.

W ubiegłym tygodniu opublikowano okładkę edycji PlayStation 4 i potwierdzono wersję pudełkową, tymczasem na temat odsłony Xbox One nadal wiadomo niewiele.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze