Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft trafi na Wii U?

Sugeruje organizacja PEGI.

Organizacja przyznająca grom w Europie kategorie wiekowe - PEGI - opublikowała na swojej stronie internetowej wpis z produkcją o wiele mówiącym tytule Minecraft: Wii U Edition.

Możliwe, że na oficjalne potwierdzenie nie będziemy musieli czekać zbyt długo - dzisiaj wieczorem odbędzie się pierwsza od sześciu miesięcy prezentacja Nintendo Direct.

Wzmianka o Minecraft: Wii U Edition może być zaskoczeniem, ponieważ japońska korporacja zdaje się zbierać siły przed ujawnieniem nowej konsoli - NX.

Poprzednio twórcy produkcji wyjaśniali, że brak konwersji spowodowany jest zbyt małą bazą użytkowników na tym systemie. Być może podejście deweloperów zmieniło się po przejęciu studia Mojang przez Microsoft.

Obecnie tytuł dostępny jest na wielu różnych urządzeniach i konsolach: Windows, Mac, Linux, Android, iOS, X360, Raspberry Pi, PlayStation 3, PS4, Xbox One, PlayStation Vita i Windows Phone.

Czekamy na kwadratowe amiibo

Krótka przerwa? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze