Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - przetrwanie: wytwarzanie zbroi (dzień 3)

Jak zrobić hełm, napierśnik, nogawice i buty.

Po zdobyciu kilku sztabek żelaza warto zabrać się za wytwarzanie opancerzenia. Dzięki zbroi Steve ma większe szanse na przetrwanie poza domem.

Komplet zbroi w Minecraft składa się z: hełmu, napierśnika, nogawic i butów. Do wytworzenia całego zestawu potrzebujemy 24 sztabki żelaza lub innych surowców. Do wykonania zbroi możemy użyć także pozyskanych skór ze zwierząt - wtedy również potrzebujemy 24 sztuk materiału.

W pierwszej kolejności warto wykonać żelazny napierśnik (1) z 8 sztabek żelaza. Dzięki niemu zyskamy kilka punktów obrony. Punkty są widoczne pod postacią małych tarcz nad paskiem zdrowia.

Następnie wykonajmy nogawice (2), które wymagają 7 sztabek żelaza. W ten sposób zyskamy łącznie 5,5 punktów obrony. Ostatnie elementy, czyli hełm (3) i buty (4), wymagają odpowiednio 5 i 4 sztabek żelaza.

Wytwarzanie zbroi wygląda identycznie jak w przypadku innych przedmiotów. Po wykonaniu każdy element opancerzenia przeciągamy do ekwipunku. Teraz w widoku ekwipunku przenosimy nogawice czy buty w odpowiedni slot, tuż obok wizerunku bohatera.

Tarcza (5) z kolei służy do bezpośredniej obrony przed atakami. Wytworzymy ją na stole rzemieślniczym z sześciu sztuk desek drewna jednego gatunku oraz sztabki żelaza. Gotowy przedmiot przenosimy do właściwego slotu.

W Minecraft Bedrock Edition (Minecraft for Windows 10) musimy wcisnąć klawisz Shift, aby bohater blokował ataki. Z tarczą i pełnym opancerzeniem nie powinniśmy się obawiać przetrwania kilku nocy poza domem. Pamiętajmy o posiadaniu odpowiednich zapasów - świat Minecraft stoi przed nami otworem.

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - przetrwanie: jak przetopić żelazo (dzień 3)

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły