Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - obsydian: jak stworzyć i wykopać

Sposoby na pozyskanie bloków obsydianu.

Obsydian to jeden z najtwardszych bloków w Minecraft, który jest zarazem świetnym elementem konstrukcyjnym, jak i składnikiem wymaganym do kilku receptur. W jaki sposób go samemu tworzyć i potem wykopywać? Na to pytanie odpowiadamy na niniejszej stronie.

Obsydian możesz znaleźć w świecie w formie resztek portali (1), jednak w niektórych biomach może to być utrudnione i wymagało będzie czasochłonnych poszukiwań. Znacznie prościej jest go stworzyć samemu.

Do tego celu musisz znaleźć dowolny zbiornik lawy (2). Ważne, by nie był to prosty wodospad czy jedna kratka lawy, a właśnie większy zbiornik. Bez problemu znajdziesz je na powierzchni, a także w jaskiniach.

Jeśli wylejesz na tego typu lawę wodę, ta mieszając się z nią stworzy właśnie obsydian (3). Dzięki temu w prosty sposób możesz stworzyć nawet kilkadziesiąt sztuk tego materiału do wydobycia.

Pozostaje jednak kwestia wydobycia. Do tego celu możesz wykorzystać wyłącznie dwa kilofy - diamentowy lub netherytowy. Musisz też nastawić się na długie wydobycie - rozbicie jednego bloku zajmuje niemal 10 sekund przy pomocy diamentowego kilofa.

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - piasek: gdzie znaleźć, wydobycie

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze