Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - diamentowy kilof: jak zdobyć

Najlepsze narzędzie do wydobywania.

Kilof jest jednym z najważniejszych narzędzi w Minecraft, a jego diamentowa wersja to prawdziwy krok milowy w rozgrywce. Z pomocą diamentowego kilofa możesz wydobywać każdy rodzaj rudy i rozkopywać dowolne skały. Z tej strony dowiesz się jak stworzyć to narzędzie.

Jak w przypadku dowolnego kilofa w grze, do stworzenia diamentowego wariantu potrzebujesz dwóch składników: patyków i w tym wypadku diamentów. Pierwszy surowiec z pewnością jest ci znany, drugi z kolei musisz wydobyć z najgłębszych jaskiń w grze.

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji zdobyć diamentów, zajrzyj na stronę diamenty: gdzie znaleźć, wydobycie gdzie szczegółowo opisujemy ten proces.

Po zdobyciu trzech diamentów, udaj się do dowolnego stołu rzemieślniczego i wejdź z nim w interakcję. W polu wyszukiwania wpisz kilof i wybierz diamentowy kilof (1). Receptura zostanie przerzucona do okna tworzenia, wtedy też kliknij na gotowy produkt (2).

W ten sposób stworzyłeś diamentowy kilof, dzięki któremu możesz wydobywać wszystkie surowce w grze i rozkopywać dowolną skałę - w tym i obsydian. Pamiętaj, że możesz wykorzystać zaklinanie by nałożyć na kilof dodatkowe efekty, które jeszcze bardziej zwiększą jego wydajność.

Następnie: Minecraft - lej (lejek) jak wytworzyć

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak zrobić piston, tłok

Read this next