Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - jak zrobić łuk i strzały, strzelanie z łuku

Wytwarzanie łuku i strzał.

Łuk to przydatna broń w Minecraft. Dzięki niemu na odległość wyeliminujemy groźne moby, w tym creepery. Do strzelania z łuku potrzebujemy strzał, które wykonamy samodzielnie lub pozyskamy z pokonanych szkieletów-łuczników.

Łuk i strzały wytworzymy na stole rzemieślniczym. Do stworzenia łuku (1) potrzebujemy trzech nici (linek) oraz trzech patyków. Najlepszym źródeł nici są pająki, które wychodzą na żer pod osłoną nocy lub zamieszkują podziemne tunele. Patyki uzyskamy przetwarzając drewno.

Do wytworzenia strzał (2) potrzebujemy jednego pióra, patyka oraz krzemienia. Pióra pozyskamy z kurczaków. Krzemień kupimy od łuczarza w wiosce lub uzyskamy przez niszczenie bloków żwiru.

Żwir znajdziemy zarówno w podziemiach, jak i na powierzchni. Warto pamiętać, że nie z każdego bloku żwiru uzyskamy krzemień. Żwir poddaje się sile grawitacji, podobnie jak piasek. Dlatego zachowajmy ostrożność przy jego wydobyciu, szczególnie w pobliżu lawy. Nagłe zerwanie się sufitu może strącić bohatera wprost do rzeki lawy.

Strzelanie z łuku

Wytworzony łuk należy przyporządkować do paska szybkiego dostępu. Strzały mogą znajdować się w dowolnym slocie ekwipunku. Następnie wybieramy łuk i kierujemy celownik na moba. Aby strzelić z łuku, wciskamy PPM. Im dłużej przytrzymamy PPM (naciągniemy cięciwę), tym większe obrażenia zadamy przeciwnikowi.

Następnie: Minecraft - jak zrobić kowadło

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - miecz i tarcza, jak wytworzyć

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły