Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - jak rozmnażać konie

Powiększanie stada koni.

Rozmnażanie koni w Minecraft wymaga cennych smakołyków: złotej marchewki lub złotego jabłka. Nie ma możliwości rozmnażania dzikich koni, zatem pierwszym krokiem do stworzenia stada jest oswojenie zwierząt. Gotowe do rozmnażania konie mogą być osiodłane, ale nie mogą nosić zbroi.

  • Zaprowadźmy wybrane zwierzęta do zagrody lub innego miejsca, z którego się nie wydostaną.
  • Oswojone konie podążają za zapachem marchewki lub jabłka.
  • Wybierzmy z paska szybkiego dostępu pożywienie i zbliżmy się do zwierzęcia, tak aby poczuło zapach i zaczęło iść za nami.

Kolejny krok to wytworzenie dwóch sztuk złotego smakołyku na stole rzemieślniczym. Łatwiej i ekonomiczniej wytworzymy złotą marchewkę (1) - w tym przypadku potrzebujemy dwóch sztuk warzywa oraz 16 samorodków złota. Dziewięć samorodków wytworzymy z jednej sztabki złota.

Jabłka znajdziemy w skrzyniach w lochach czy w wioskach, a także - z dużo mniejszym prawdopodobieństwem - zbierzemy w trakcie niszczenia liści dębu. Kilka sztuk jabłek kupimy od rolnika w wiosce w zamian za szmaragd. Do wytworzenia złotego jabłka potrzebujemy jednego owocu oraz ośmiu sztabek złota.

Proces rozmnażania wygląda podobnie jak u innych zwierząt. Gotowymi smakołykami karmimy dwa dorosłe konie w zagrodzie. Po chwili zobaczymy nad ich głowami serca - to znak, że zwierzęta są gotowe do rozrodu. Konie zbliżą się do siebie i sparują. Wkrótce na świecie pojawi się nowy członek stada.

Następnie: Minecraft - jak zrobić wędkę, łowienie ryb

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak zrobić smycz (postronek)

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły