Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - jak handlować

Wymiana towarów z osadnikami i wędrownymi handlarzami.

W Minecraft możemy handlować z odpowiednimi osadnikami we wioskach oraz z wędrownymi handlarzami. Dzięki wymianie dóbr z osadnikami zyskamy szmaragdy, czyli obowiązującą walutę w grze. Osadnicy i handlarze mogą mieć w ofercie przedmioty trudno dostępne w grze.

Aby rozpocząć wymianę, wystarczy podejść do wybranego osadnika lub handlarza i użyć na nim PPM. W ten sposób otworzymy okno handlu. Jeżeli nie widzimy nowego okna, dany osadnik nie może z nami handlować. Propozycje wymian u wieśniaków i handlarza nie są stałe.

Aby dokonać wymiany, z lewej strony widoku wybieramy dostępne opcje (1). Możemy wymieniać przedmioty na szmaragdy lub odwrotnie, tylko gdy handlujemy z osadnikiem. Jeżeli opcje świecą się na czerwono, nie posiadamy odpowiedniej ilości dóbr na wymianę.

Po wybraniu jednej z możliwości klikamy na przycisk Zamień (2), aby dokonać wymiany. Odpowiednie przedmioty trafią od razu do naszego ekwipunku.

Szczególnym przypadkiem handlarza jest wędrowny kupiec (3). Rozpoznamy go po niebieskich szatach oraz dwóch lamach, które zwykle ciągnie na postronku. Znajdziemy u niego cenne, trudno dostępne przedmioty. Wędrowny handlarz nie wymienia przedmiotów na szmaragdy.

Następnie: Minecraft - jak zdobyć szmaragdy

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - osady, gdzie znaleźć wioski

O autorze
Komentarze