Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - osady, gdzie znaleźć wioski

Wioski z osadnikami w Minecraft.

Wioski to zamieszkałe osady w Minecraft. Większość ich mieszkańców to osadnicy, choć możemy natrafić na osadę z zombie. Wioski generują się losowo na ogół na płaskich terenach, czyli na równinie lub pustyni. W trakcie tworzenia mapy możemy narzucić grze wygenerowanie świata z wioską.

Poszukiwania wiosek polegają przede wszystkim na czasochłonnej eksploracji powierzchni. Szukajmy otwartych obszarów pomiędzy górami czy na pustyniach. Nocą wioski są oświetlone, więc warto po zmroku stworzyć tymczasową wieżę obserwacyjną z bloków ziemi i wypatrywać na horyzoncie źródeł światła.

Typowa wioska składa się z kilku domostw (1), ogródków, studni oraz zagród dla zwierząt (2). Dużych osad zwykle pilnuje golem, którego nie powinniśmy atakować.

Na terenie wiosek gromadzimy punkty reputacji. Jeżeli zaatakujemy osadnika, golem będzie chciał nas zabić. Jeżeli to zrobi, przestanie się interesować bohaterem, dopóki gracz znów nie zaatakuje osadników.

Wśród osadników znajdziemy osoby bezrobotne i wieśniaków z profesją. Z tymi ostatnimi dokonamy wymiany towarów. Osadnicy mogą przyjąć różne zawody - stać się rolnikiem, kartografem czy kowalem.

Na terenie wiosek znajdziemy również stoły kartograficzne, piece hutnicze czy skrzynie, które warto splądrować. Osady mogą być także obiektem ataku wrogich mobów. Jako że bohater przyciąga przeciwników, warto mieszkać nieopodal wioski, a nie na jej terenie.

Następnie: Minecraft - jak handlować

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak znaleźć lochy

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły