Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft i niesamowite miasto stworzone w 8 miesięcy

Kreatywna społeczność graczy nie przestaje zaskakiwać.

Zespół Octovon pochwalił się na Reddicie największym miastem stworzonym przez tę grupę w grze Minecraft. Wybudowanie metropolii zajęło twórcom 8 miesięcy.

Jak informują, nad dziełem pracowało około 10 osób. Miasto stworzono na obszarze o powierzchni 2 tys. na 2 tys. klocków.

Do każdego budynku w mieście można wejść - zespół zadbał, aby budowle miały unikalne wnętrza.

Przywiązano uwagę do szczegółów

Jak przyznają na forum przedstawiciele grupy, nie mają wykształcenia architektonicznego.

- Doszliśmy do tego poziomu poprzez pracę nad poprzednimi projektami. Ponadto inspirujemy się wieloma innymi miastami wybudowanymi przez społeczność. Tworzenie pięknie wyglądających budynków nie wymaga przecież dyplomu - tłumaczą.

Mimo że twórcy zarabiają na tworzeniu swoich dzieł, nie są na to na tyle pokaźne sumy, aby nie musieli zatrudniać się gdzie indziej.

- Dla nas to tylko hobby. Budujemy, bo czerpiemy z tego radość, ale nie da się z tego wyżyć. Pieniądze są dla nas tylko dodatkiem - wyjaśniają.

Do stworzenia miasta użyto tak dużo klocków, że, jak przyznają sami twórcy, potrzeba „niesamowicie mocnego komputera”, by w całości je wyświetlić.

Części pracy twórców nie widać na zdjęciach. Każdy budynek ma swoje własne wnętrze

Inne dzieła Octovon znajdują się na ich oficjalnej stronie. Tam też znajdziemy informacje o składzie zespołu, w którym znajduje się chociażby grafik, specjalista od renderowania, operator filmowy, kilku menedżerów i 7 budowniczych.

Społeczność Minecrafta jest bardzo kreatywna i nie raz zaskakiwała już pomysłowością oraz ogromem pracy włożonym w wybudowanie imponujących dzieł. Przykładem jest stworzony w grze działający komputer, który sam wykonuje obliczenia, czy odtworzony dzięki klockom świat Mirror's Edge.

Twórcą Minecrafta jest Marcus „Notch” Persson, rozwojem produkcji zajęło się natomiast studio Mojang AB. Pierwsza publiczna wersja gry została wydana w 2009 roku. Gra jest dostępna na PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, Wii U i Switch. Pojawiła się również wersja na smartfony - Minecraft Pocket Edition oraz edycje na konsole przenośne: PS Vita i 3DS.

Grę niedługo czeka spora aktualizacja, nazwana Update Aquatic. Rozszerzenie wprowadzi chociażby wraki statków, delfiny i rafy koralowe.