Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft czeka mała rewolucja

Spora aktualizacja wprowadzi mnóstwo podwodnych treści.

Minecraft otrzyma wiosną przyszłego roku sporą aktualizację, zatytułowaną Update Aquatic. Jak sugeruje sam tytuł, łatka wprowadzi szereg nowych treści, związanych głównie z podwodnymi atrakcjami, w tym wraki, delfiny i rafy koralowe.

Jak ujawniono podczas specjalnej konferencji na imprezie Minecon Earth, oceany zostaną podzielone na osobne biomy, które określą, jakie ryby, koralowce czy wodorosty wystąpią w danym regionie, na podstawie temperatury wody.

Wszyscy lubią delfiny

Co interesujące, możliwe będzie też łapanie ryb do wiadra, by - na przykład - zbudować wielkie akwarium w swojej bazie.

W grze pojawią się także nowe struktury, w tym wraki okrętów oraz lodowce. Te miejsca będą mogły skrywać skarby, do których skierują nas delfiny. Kolumny bąbelków rodem z Sonica urozmaicą podwodne krajobrazy, a rozbudowany system fizyki sprawi, że woda będzie lepiej reagować na okoliczne bloki.

W arsenale pojawi się za to trójząb, który posłuży nie tylko do walki wręcz na krótką odległość, ale także do miotania, na dalsze odległości. Oręż będzie można też zakląć, by ten wracał do nas po każym rzucie niczym młot Thora.

W ramach specjalnego głosowania fani zadecydowali, że nowym przeciwnikiem będzie latająca płaszczka, atakujące zwłaszcza niewyspane postacie. Potwór zaatakuje w grupach, z dużej wysokości.

Na imprezie poinformowano także, że oficjalny pakiet tekstur w rozdzielczości 4K ukaże się nie w tym roku - jak pierwotnie planowano - lecz dopiero w przyszłym. Podobne opóźnienie dotknęło planów na wspólne serwery dla wersji Switch.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze