Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft prezentuje nowy ekran startowy konsoli Xbox One

W formie wideo.

Microsoft opublikował materiał wideo, w którym prezentuje nowy ekran startowy konsoli Xbox One. Odświeżony interfejs zadebiutuje 12 listopada.

Jedną z głównych innowacji wydaje się być możliwość przewijania w pionie. Włączona aktualnie gra czy aplikacja nadal będzie wyróżniona, ale poniżej znajdzie się lista ostatnio używanych opcji.

Każda „płytka” zaoferuje elementy kontekstowe, które pozwalają między innymi zobaczyć wiadomość prosto od twórcy gry i zobaczyć, czym zajmują się znajomi.

Z menu nie znikną Przypięcia, choć przeniosą się na dolną część ekranu. Ta opcja umożliwia szybki dostęp do „przypiętych” wcześniej gier czy programów.

Nowością będą Wskazówki w prawym dolnym rogu ekranu. Kafelki te zaoferują porady dotyczące korzystania z funkcji konsoli Xbox One. Ich treść będzie się zmieniać, w zależności od sposobu korzystania z konsoli.

W dowolnym momencie przywołamy także Przewodnik (Xbox Guide), oferujący szereg opcji: zarządzanie profilem, znajomymi i grupami, sprawdzanie wiadomości i powiadomień czy modyfikowanie ustawień.

Zmian doczeka się także sklep Xbox Store, który po wybraniu podzieli się na cztery kategorie: gry, aplikacje, seriale/filmy oraz muzykę.

Zaplanowana na 12 listopada aktualizacja wprowadzi także bazujący na Windows 10 system operacyjny, odpowiadający za ogólne działanie konsoli - nowy interfejs ma działać szybciej. Tego samego dnia gracze skorzystają też z funkcji wstecznej kompatybilności.

Masz chwilkę? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze