Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Meve bohaterką pierwszej kampanii fabularnej do Gwinta

Ujawniono szczegóły.

CD Projekt poinformował, że pierwsza kampania fabularna do karcianki Gwint nosi tytuł „Wojna Krwi” i ukaże się jeszcze w tym roku. Główną bohaterką jest Meve, królowa Lyrii i Rivii.

„Stojąc w obliczu wrogiej inwazji, Meve zmuszona jest wrócić na wojenną ścieżkę, by odzyskać to, co zostało jej odebrane. O tym jak potoczy się historia Meve oraz o losach jej królestwa i postaci, które spotka na swej drodze, zadecydujesz Ty” - czytamy w opisie.

Jak działa kampania? Gracz będzie przemierzał ręcznie narysowaną mapę, obserwując sytuację w rzucie izometrycznym i wchodząc w interakcje z przeróżnymi obiektami i postaciami.

Zadbamy o obóz i surowce, a następnie zajmiemy się rekrutacją i trenowaniem jednostek - kart - do talii. Jak można się domyślać, potyczki rozstrzygniemy w karcianych starciach ze sztuczną inteligencją, niekiedy przy niespodziewanie zmodyfikowanych zasadach.

Kampania fabularna trafi na PC, PS4 i Xbox One i będzie zapewne odpłatna.

Twórcy przygotowują także dwadzieścia całkiem nowych kart, z których skorzystamy również w standardowym trybie sieciowym.

Jednocześnie na targach Gamescom ujawniono oficjalną serię zmagań e-sportowych, pod nazwą Gwent Masters. Szczegóły na oficjalnej stronie.

W puli nagród jest około milion dolarów, z serią otwartych turniejów kwalifikacyjnych, eliminacjami i wielkim finałem w styczniu 2019 roku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze