Skip to main content

Mem stał się rzeczywistością. Helldivers 2 dostanie pelerynę upamiętniającą lawinę negatywnych recenzji

Studio Arrowhead pokazuje, że ma do siebie duży dystans.

W przypadku wielu twórców gier wdanie się w konflikt z własną publiką byłby bardzo kłopotliwym incydentem, o którym deweloper najchętniej chciałby jak najszybciej zapomnieć. Twórcy Helldivers 2 po raz kolejny pokazują jednak, że mają do siebie ogromny dystans i najwyraźniej do gry faktycznie trafi peleryna upamiętniająca niedawne kontrowersje wokół gry.

Chociaż wyjątkowy przedmiot kosmetyczny nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, to zrzut ekranu opublikowany w mediach społecznościowych przez Johana Pilestedta - szefa studia Arrowhead - wyraźnie sugeruje, co niedługo trafi do gry. Na kiepsko przyciętym screenshocie widzimy pelerynę z długimi czerwonymi pasami skierowanymi w dół - dokładnie taki widok przedstawiały wykresy Steama w szczytowym momencie lawiny negatywnych recenzji.

Chociaż opublikowanie zrzutu spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród fanów gry - w końcu przedmiot upamiętnia ich „zwycięstwo” nad wydawcą tytułu - to pojawiły się także krytyczne uwagi. Część internautów przypomina deweloperowi, że pomimo wycofania się Sony z obowiązkowego łączenia kont Steam i PlayStation Network, to gra nadal pozostaje niedostępna w ponad 170 krajach, gdzie usługa PSN nie jest dostępna.

Przypomnijmy, że całe zamieszanie wynikło z ogłoszonego przez Sony wymogu powiązania konta Steam z kontem PlayStation Network, aby móc kontynuować grę w Helldivers 2. Chociaż już w okolicach premiery tytułu zapowiadano, że takie rozwiązanie zostanie prędzej czy później dodane do produkcji, to faktyczne podjęcie ku temu działań spotkało się z silnym oporem graczy.

W efekcie tych zmian gracze sięgnęli po swoją najskuteczniejszą broń i zalali produkcję lawiną negatywnych recenzji na Steamie, tymczasowo zmieniając nawet średnią ocen produkcji na „Przytłaczająco negatywne”. Niektórzy korzystali też z pomocy technicznej Valve, aby zwrócić grę i odzyskać pieniądze.

Wobec oporu użytkowników Sony ostatecznie wycofało się z kontrowersyjnych zmian. Zadowoleni z takiego przebiegu spraw fani pokazali, że nie są zawistni i rozpoczęli „Operację Oczyszczenie”, zachęcając innych internautów, aby ponownie wystawiali na Steamie pozytywne recenzje grze.

Read this next