Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect 1 - Noveria, Feros czy obszar wykopaliskowy: gdzie najpierw lecieć

Najlepsza kolejność.

Po kilku godzinach gry w Mass Effect i pierwszych odwiedzinach Cytadeli, stajesz przed wyborem kierunku swojej pierwszej dużej ekspedycji: Noveria, Feros lub obszar wykopaliskowy Liary, a więc Therum.

Jeżeli chcesz szybko poznać najlepszą kolejność, to rekomendujemy następującą:

  1. obszar wykopaliskowy Liary (Therum)
  2. Feros
  3. Noveria
Podczas tego dialogu nie podejmujesz jeszcze ostatecznej decyzji - zapada ona, kiedy skierujesz statek w konkretnym kierunku

Najlepiej zacząć od obszaru wykopaliskowego ze względu na to, że w trakcie misji zrekrutujesz do drużyny Liarę T'Soni, a więc ostatnią osobę, która skompletuje twój oddział.

Alternatywą pierwszego wyboru jest Feros, który jest prawdopodobnie najłatwiejszym kierunkiem podróży. Minusem tej decyzji jest jednak mniejsza elastyczność drużyny bez Liary T'Soni.

Noveria powinna być ostatnim wyborem każdego gracza ze względu na wysoki poziom trudności. Gra nie podpowiada, który cel jest najtrudniejszy, ale biorąc pod uwagę stopień wyzwań, z jakim mierzymy się na Novarze, twórcy najprawdopodobniej uznali to za ostatnią z trzech wymienionych ekspedycji - tym bardziej, że z Liarą w składzie lepiej zrozumiesz pewne fabularne wątki rozgrywające się na tej planecie.

Warto jeszcze nadmienić, że kiedy wykonasz dwie z trzech wspomnianych misji, to pojawi się też możliwość lotu na Virmire. Rekomendujemy jednak ukończyć zarówno Therum, Feros i Noverię przed podróżą na Virmire - wydaje się to naturalniejsze pod względem fabularnym.

Więcej porad:

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły