Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Marvel's Avengers na PS5 i Xbox Series X/S opóźnione do 2021 roku

Przesunięto też dodatkowych bohaterów.

Square Enix i Crystal Dynamics poinformowały o opóźnieniu Marvel's Avengers w wersji PS5 i Xbox Series X/S. Na nowych konsolach gra pojawi się dopiero w 2021 roku, a nie w bieżącym. Przypomniano, że posiadacze wersji na starsze urządzenia otrzymają darmowy upgrade.

Powodem przesunięcia wydania na nadchodzące platformy jest chęć dopracowania projektu. Postanowiono zagwarantować twórcom wystarczającą ilość czasu na przygotowanie „prawdziwych doznań następnej generacji”.

Podkreślono jednocześnie, że wcześniej Marvel's Avengers uruchomimy na PS5 i Xbox Series X/S, ale w ramach wstecznej kompatybilności. Gra będzie pozbawiona ulepszeń opracowanych specjalnie pod nowe konsole, ale zaoferuje skrócone czasy ładowania i podwyższoną liczbę klatek na sekundę.

Przesunięto też debiut pierwszych dodatkowych postaci, czyli Kate Bishop i Hawkeya. Obie miały trafić do produkcji odpowiednio w październiku i listopadzie, ale pojawią się w późniejszym terminie. Twórcy tłumaczą, że chcą dopracować zawartość.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze