Skip to main content

Czego potrzebuje kolejny patch Manor Lords? Gracze mogą wybrać, więc debatują

Murarze kontra rzeźnicy.

Twórca Manor Lords wykorzystuje jedno z udogodnień fazy wczesnego dostępu i pyta graczy o wybór ważnego elementu, który powinien trafić do gry w kolejnym patchu. Głosować można jeszcze przez kilka dni.

W stworzonej na serwerze Discord ankiecie gracze otrzymali do wyboru trzy opcje: dodanie do gry murów obronnych, rzeźnika lub kolejnych udogodnień i poprawek błędów. Jak na razie sporą przewagę zyskuje pierwsza opcja, z wynikiem ponad 15 tysięcy głosów.

Nie wszyscy są z takiego rozwoju wydarzeń zadowoleni. Na oficjalnym forum Reddit trwa akcja masowej zachęty do korzystania ze swojego prawa głosu, a część graczy próbuje przekonać resztę, że dodanie do gry murów na tym etapie nie ma większego sensu, ponieważ przydałby się jeszcze jakiś podstawowy system oblężeń. Z pewnością byłoby to jednak miłe wsparcie przed ciągłymi najazdami łupieżców.

Let's go to vote people
byu/haphonsox inManorLords
Mobilizacja prawie jak przed wyborami.

Naprzeciwko frakcji murarzy stanęli więc rzeźnicy, którzy argumentują, że obecnie w grze brakuje opcji przerabiania zwierząt na mięso, a chaty myśliwych nie zapewniają wystarczającej ilości pokarmu. „Chciałbym, aby moi chłopi przestali głodować pomimo setek kóz i owiec żyjących na polu obok” - pisze jeden z graczy.

Pozostaje jeszcze opcja kolejnych poprawek błędów, choć to wydaje się raczej standardowym punktem każdej aktualizacji. Niezależnie od wyników ankiety, zawartość patcha najpierw trafi do specjalnej fazy testów, dostępnej wyłącznie dla użytkowników Steama.

Obecnie gracze mogą testować najnowszą aktualizację, która osłabiła nieco specjalizację „Hodowla owiec”, jak i usprawniła kilka elementów interfejsu. Do oficjalnej wersji gry trafiła natomiast wcześniejsza łatka, w której zmniejszono częstotliwość, z jaką chłopi pochłaniają piwo.

Zobacz także