Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Man of Medan - Uninvited Guests: nadzorowanie łodzi, spotkanie z nieznajomymi

Podczas sprawdzania Duke of Milan w pobliżu pojawiają się nieoczekiwani goście.

W poprzedniej części poradnika do gry The Dark Pictures - Man of Medan, w scenie o nazwie Wreck, Alex i Julia przygotowywali się do nurkowania w celu dotarcia do wraku samolotu z II wojny światowej. W kolejnej scenie przejmiesz kontrolę nad Fliss.

Po chwili rozpocznie się rozmowa między Conradem (1) i Fliss (2). Na jej początku mężczyzna będzie próbował flirtować z panią kapitan, co się jej nie spodoba. Możesz jednak przystać na napicie się piwa (Relaxed) lub być temu przeciwnicy (Dissaproving).

Kolejna część rozmowy będzie dotyczyć pieniędzy, za które Fliss zakupiła łódź. Możesz wykazać się powściągliwością (Subdued) lub pewnością siebie (Self-assured), jednak żadna z decyzji nie będzie miała wpływu na relację.

Zaważy o niej kolejna odpowiedź dotycząca funduszy, jakie Conrad może przeznaczyć na biznes Fliss. Możesz przyjąć jego propozycję (Appreciative) i polepszyć stosunki lub wykazać rozżalenie (Resentful) i pogorszyć je.

Po zakończeniu rozmowy możesz obejrzeć dokument (3) Fliss i schować go do szuflady. Ponadto możesz skorzystać z radia (4) i przekręcić pokrętło w prawo. Po złapaniu sygnału możesz zapytać o pogodę (Interested) lub o prawo związane z wrakami (Concerned). W drugim przypadku możesz z bojaźnią (Apprehensive) powiedzieć o złożeniu raportu po powrocie lub obrazić (Assertive) swoich klientów. Ostatnia z opcji pogorszy relacje z Conradem, który podsłucha komunikat.

Po skończeniu z radiem należy jeszcze sprawdzić komputer (5), gdzie oprócz prognozy pogody zobaczysz również zbliżającą się łódź. Na koniec zejdź pod pokład (6), gdzie natkniesz się na Brada. W trakcie rozmowy z nim możesz poprawić wzajemne stosunki, wykazując się sympatią (Symphatetic) lub pogorszyć je wyrażając dezaprobatę (Dissaproving).

Kolejne wybory również wpłyną na stosunki między Fliss i Bradem. W trakcie rozmowy możesz je polepszyć (Impressed), wyrażając uznanie o je wiedzy lub pogorszyć (Skeptical). Może też dojść do wymiany zdań na temat Aleksa i tu również możesz wykazać się ciekawością (Curious) w celu zdobycia przychylności Brada lub zirytować go okazując zaskoczenie (Suprised) w związku z umiejętnościami Aleksa.

Wróć na pokład, gdzie możesz przejrzeć zdjęcia wraku (7) oraz ponownie porozmawiać z Conradem (8). Możesz zapytać go o jego wypoczynek (Relaxed) lub srogo (Stern) zareagować na jego lenistwo. Jeśli w drugim przypadku zareagujesz z irytacją (Annoyed), to pogorszysz stosunki z mężczyzną, zwłaszcza jeśli dorzucisz potem sarkastyczną (Sarcastic) uwagę o jego wakacjach.

Z drugiej strony możesz wykazać się dobrym humorem (Relaxed) lub po potraktowaniu go ostro (Stern) wykazać się ciekawością (Curious), a następnie romantycznością (Romantic). Rozpoczęty w ten sposób filtr znacznie polepszy relacje obydwu postaci.

Jeśli porozmawiałeś z Bradem i sprawdziłeś komputer pokładowy oraz użyłeś radia, to podejdź do lornetki (9), w której Fliss zobaczy zbliżającą się łódź.

Po chwili do Fliss dołączy do niej Conrad, który zacznie pytać o przybyszów. Kolejne odpowiedzi nie mają większego znaczenia. Kiedy łódź (10) nieznajomych uderzy w boję rozpocznie się rozmowa z jej załogą. Wybierane odpowiedzi nie będą miały większego znaczenia, finalnie mężczyźni odpłyną.

Następnie: Man of Medan - Dive: nurkowanie, wrak samolotu, eksplozja, wynurzenie

Spis treści: The Dark Pictures - Man of Medan: Poradnik, Solucja

Poprzednio: Man of Medan - Wreck: przygotowanie do nurkowania, kamera, bangstick

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze