Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mafia 1 - Ty szczęściarzu: bomba, motor, port

Rozdział 15, gdzie dopadamy ważnego człowieka Morello.

Po pozbyciu się przebywającego na parowcu Ghallittiego w rozdziale Wszystkiego najlepszego, Tom otrzymuje kolejne zlecenie wyeliminowania człowieka bliskiego Morello. Tym razem chodzi o Sergio. Wsiądź do auta i udaj się w stronę jego domu.

Omiń strażnika (1) i skieruj się do zaułka (2) z prawej. Przeskocz przez ogrodzenie, podejdź (wartownik przy grillu powinien po chwili sam odejść) do auta (3) i zamontuj ładunek wybuchowy. Następnie wróć tą samą drogą do budki telefonicznej po drugiej stronie ulicy.

Kiedy Tommy będzie wykonywał telefon okaże się, że do auta wsiądzie nie Sergio, tylko jego żona. Po eksplozji dowiesz się, że cel przebywa w restauracji, przy której czekają Paulie i Sam. Wsiądź w auto i udaj się do wskazanego miejsca.


Pościg na motocyklu i walka w porcie

Po dotarciu na miejsce rozpocznie się strzelanina, podczas której rozpraw się ze wszystkimi przeciwnikami w pomieszczeniu. Przebiegnij przez kuchnię i wybiegnij na zewnątrz.

Po scence rozpocznie się pościg, w którym podążaj na motocyklu za samochodem Sergia (4). W pewnej chwili do Toma dołączą Paulie i Sam (5), jednak po chwili ich wóz się rozbije.

Kontynuuj pościg samemu, unikając pojawiających się na trasie przeszkód (6). Cały czas trzymaj się na ogonie auta, aż dotrzecie do portu.

Po scence zacznij od rozprawienia się z pobliskimi rywalami. Koniecznie korzystaj z osłon, ponieważ przeciwników jest sporo, a apteczki są tu rzadkością. Po wbiegnięciu do kolejnej części portu wyeliminuj stojącego na żurawiu snajpera (7). Najlepiej dokonać tego z pomocą pistoletu lub karabinu o dużym zasięgu.

Przebijaj się dalej - z prawej strony znajdziesz paczkę z amunicję. Kolejnym krokiem będzie przejście przez mostek z lewej. Jeśli chcesz oczyścić szybko drogę po drugiej stronie, to strzel w wybuchowe beczki (8).

Przedrzyj się przez uliczkę z ciężarówką, a potem przez plac - uważaj, bo na dźwigu z prawej jest kolejny strzelec. Biegnij przed siebie, aż do kolejnej grupy wrogów. Oprócz rywali na ziemi jest tu również stojący na podwyższeniu snajper (9).

Skręć w lewo i zacznij strzelaninę z następnymi gangsterami. Warto wbiec do hangaru (10) z lewej, ponieważ znajdziesz tam zapasy amunicji, mołotowy oraz apteczkę.

Przebij się do kolejnej części portu i oczyść z rywali dziedziniec. Następnie wejdź na piętro do sterowni i pociągnij za dźwignię (11), co spowoduje zwolnienie wagonu, który wyważy bramę budynku z prawej.

Udaj się w tamtą stronę, eliminując kolejne grupy wrogów środku (na lewo od wejścia znajdziesz pojemnik z amunicją). Kontynuuj, aż do miejsca, gdzie za skrzyniami ukrywa się Sergio (12). Ostrzelaj go lub rzuć mu koktajl mołotowa. Kiedy przeciwnik wbiegnie do sąsiedniego pomieszczenia wyrusz za nim, gdzie rozpocznie się finałowa scenka.

Następnie: Mafia 1 - Creme de la Creme: Morello, pościg, samolot

Spis treści: Mafia 1 Edycja Ostateczna - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mafia 1 - Wszystkiego najlepszego: parowiec, broń, zamach

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze