Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mafia 1 - Kampania wyborcza: więzienie, snajperka, zamach

Rozdział 17, gdzie eliminujemy ważnego polityka.

Po pozbyciu się w rozdziale Creme de la creme Morello, czyli szefa konkurencyjnej rodziny, don zleci Tommy'emu kolejną misję. Tym razem trzeba będzie pozbyć się wysoko postawionego polityka, który ma niedługo wygłosić przemówienie w plenerze. Plan został już opracowany, a główny bohater ma go zrealizować.

Udaj się di Vincenzo i po rozmowie skieruj się w stronę więzienia. Przeskocz przez płot, porozmawiaj z mężczyzną przy murze, po czym udaj się do wejścia do tuneli z lewej. Podążaj wzdłuż głównego przejścia, aż dotrzesz do mężczyzny (1), z którym stocz walkę na pięści.

Kontynuuj, aż do drabiny po której wejdź na górę. Przejdź przez plac i wejdź na teren więzienia. Po wejściu do środka przeskocz do pomieszczenia z lewej i skorzystaj z dźwigni (2), żeby otworzyć kratę (3). Gdybyś w dalszej wędrówce się zgubił, to staraj się szukać na ścianach zielonego znaku (4), który wskazuje trasę.

Wejdź na korytarz i skieruj się w lewo. Kontynuuj, aż dotrzesz do skrzydła A (Wing A), gdzie znajduje się kolejna dźwignia (5).

Przestaw ją, a otworzysz drzwi na dziedziniec. Zacznij wchodzić po schodach (6), na coraz wyższe piętra. Po drodze będziesz musiał stoczyć kilka pojedynków na pięści.


Przeprowadzenie zamachu i ucieczka z więzienia

Obejdź górne piętro i zlokalizuj dźwignię znajdującą się w pomieszczeniu za zielonym znakiem. Przestaw ją, dzięki czemu odblokujesz przejście do dalszej części więzienia.

Z korytarza przejdź przez drzwi z lewej i ruszaj przed siebie, aż dotrzesz do wieży strażniczej (Guard Tower). Wejdź na górę po schodach, po czym obejdź wieżę. W oddali zobaczysz miejsce wiecu (7). Przejdź nieco dalej w lewo, a dotrzesz do karabinu snajperskiego.

Poczekaj, aż polityk pojawi się na mównicy, po czym wyceluj w niego (8). Jeśli chcesz lepiej przymierzyć, to możesz wcisnąć klawisz (9), odpowiedzialny za wstrzymanie oddechu. Traf cel w głowę, po czym zacznij kierować się do wejścia do więzienia.

Po scence, w której Tommy straci przytomność zacznij iść przed siebie. Po przejściu przez kilka korytarzy trafisz do lokacji z celami, gdzie natkniesz się na policjantów. Po trafieniu na pierwszego przejdź za jego plecami po cichu w lewo. Na korytarzu pojawi się kolejny (10), którego wyeliminuj po cichu i zabierz jego broń.

Ruszaj dalej przed siebie eliminując kolejnych stróżów prawa po cichu lub korzystając z broni palnej. Celem jest dotarcie do pomieszczenia z apteczką, amunicją oraz dźwignią (11). Przestaw ją, co odblokuje dalsze przejście. Ruszaj przed siebie, po drodze rozprawiając się z kolejnymi funkcjonariuszami.

W końcu dotrzesz na dziedziniec ze schodami. Przygotuj się, ponieważ jest tu sporo policjantów. Najlepiej ukryć się za osłoną i eliminować ich celnymi strzałami w głowę z pistoletu. Po oczyszczeniu piętra zacznij schodzić na dół, uważając na kolejnych rywali (12).


Zgubienie pościgu

Po oczyszczeniu dziedzińca zejdź na dół i skieruj się do skrzydła B (Wing B). Przedrzyj się przez kilka korytarzy z policjantami.

Na końcu trafisz do wyjścia z placem, gdzie załatw kolejną grupę rywali (13). Następnie skieruj się w stronę radiowozu (14), wyjedź na ulicę i skręć w lewo.

Jeśli chcesz szybko uciec przed pościgiem, to kieruj się w stronę białej ikony na minimapie. Oznacza roboty drogowe (15) - jeśli umiejętnie skorzystasz ze znajdującej się tutaj wyskoczni, to zyskasz chwilową przewagę nad goniącymi.

Kiedy to nastąpi postaraj się, jak najszybciej znaleźć zaparkowany na ulicy motocykl (16). Wsiądź na niego i kontynuuj ucieczkę. Uważając, aby się nie rozbić, omijaj przeszkody i wjeżdżaj między inne pojazdy, dzięki czemu szybko uciekniesz policjantom.

Skorzystaj z minimapy, aby przeczekać poszukiwania i nie natknąć się na żadnych rywali, a kiedy funkcjonariusze odwołają akcję, wróć do domu.

Następnie: Mafia 1 - Czysty relaks: diamenty, cygara, skład celny

Spis treści: Mafia 1 Edycja Ostateczna - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mafia 1 - Creme de la Creme: Morello, pościg, samolot

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Mafia: Definitive Edition

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze