Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mafia 1 - Imprezka u Mołotowa: zniszczenie samochodów, pościg

Rozdział 3, w którym dokonujemy osobistej zemsty.

Po ucieczce przed gangsterami w rozdziale Uciekinier, Tommy dla własnego bezpieczeństwa i znalezienia nowej pracy, postanawia wejść w szeregi ludzi Salieriego. Po scence wprowadzające będziesz mógł nieco rozejrzeć się po barze. Znajdziesz tu między innymi notatkę, gazetę na blacie oraz leżący na stoliku sekret w postaci karty papierosowej.

Kiedy będziesz gotowy udaj się do Pauliego, po czym wyrusz z nim do warsztatu Vincenzego. Po rozmowie podnieś z biurka skrzynię z mołotowami (1). Kolejnym krokiem będzie skierowanie się do Ralpha, który zaopatrzy bohaterów w auto.

Po wyjechaniu na ulicę kieruj się w stronę wskaźnika celu. Kiedy dotrzesz na parking wysiądź razem z Pauliem i wyrusz za nim w stronę przejścia po drugiej stronie ulicy. Po drodze dowiesz się, w jaki sposób Tommy może się skradać (2).

Przejdź w ten sposób za narożnik i przeskocz przez płot. Następnie ponownie skorzystaj z opcji skradania się, aby dostać się na śmietnik (3), z którego przejdź na podwyższenie (4) z prawej strony. Podejdź do barierki z prawej i wciśnij klawisz, który pojawi się na ekranie, dzięki czemu zobaczysz, jak Paulie zagaduje strażnika.

Zejdź na dół po drabinie z lewej i ponownie wciśnij klawisz skradania. Podejdź po cichu do przeciwnika, po czym wyeliminuj go (5) niepostrzeżenie.


Zniszczenie aut

W ten sposób pozbędziesz się jedynego strażnika, który pilnuje parkingu z autami. Czas na ich zniszczenie.

Kiedy Paulie wejdzie na teren parkingu wciśnij klawisz (6), który otworzysz obrotowe menu. Wybierz z niego kij baseballowy.

Podejdź do jednego z trzech aut i zacznij je okładać (7) tak długo, aż zniknie nad nim biała ikona.

Po chwili z budynku wybiegnie kilku przeciwników. Unikaj ich ciosów wręcz, wykonując w odpowiednim momencie uniki (8). Następnie samemu wyprowadzaj ataki, aż rozprawisz się z rywalami.

Kolejnym celem będzie podpalenie pozostałych aut. W tym celu wyjmuj koktajle mołotowa (9), celuj nimi w maszyny i rzucaj w ich stronę.


Ucieczka przed policją

Po rozprawieniu się z wozami na parkingu Paulie otworzy bramę do garażu. Wejdź do środka - na ścianie na wprost wejścia jest apteczka, z której warto skorzystać, jeśli zostałeś ranny. Następnie wejdź do auta, którym zaczniesz ucieczkę.

Przejedź przez bramę i zacznij, jak najszybciej uciekać przed policją. Im więcej niebieskich gwiazdek (10) znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu, tym więcej przeciwników będzie brało udział w pościgu. Aby gubić rywali staraj się im uciec, warto w tym celu korzystać ze specjalnych punktów (11), które są oznaczone na minimapie białymi ikonami.

Co pewien czas możesz trafiać na blokady drogowe (12) tworzone przez stróżów prawa. Możesz przed nimi skręcać, starać się wyminąć, lub taranować, wciskając odpowiedni klawisz.

Staraj się jechać szybko i nie uderzać w żadne przeszkody, dzięki czemu stopniowo pozbędziesz się pościgu. Pamiętaj, aby w jego trakcie nie jechać do baru Salieriego (13).

Zrób to dopiero wtedy, gdy znikną wszystkie policyjne gwiazdki i usłyszysz komunikat o zaprzestaniu pościgu. Dojedź wtedy bez łamania przepisów do kryjówki. Na miejscu wjedź do garażu Ralpha, opuść auta i wyrusz za Pauliem, do miejsca, gdzie rozdział się zakończy.

Następnie: Mafia 1 - Dzień jak co dzień: haracze, motel, żółte auto

Spis treści: Mafia 1 Edycja Ostateczna - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mafia 1 - Uciekinier: jazda taksówką, ucieczka

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Mafia: Definitive Edition

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze