Skip to main content

Lost Ark - Salt Giant: jak znaleźć bossa i go pokonać

Lokalizacja bossa Salt Giant i porady dotyczące walki z nim.

Salt Giant to drugi w kolejności - po Rudricu - world boss, z którym przyjdzie ci walczyć w Lost Ark. Na niniejszej stronie prezentujemy lokalizację tego unikalnego przeciwnika i garść porad, jak skutecznie sobie z nim radzić.


Na tej stronie:


Salt Giant - gdzie znaleźć

Tego bossa znajdziesz na kontynencie Yudia, w regionie Saland Hill. Pojawia się on na wschód od Nomad Camp (1).

Jeśli trafisz na moment, w którym się pojawił, a nikt go jeszcze nie zabił, u góry ekranu będzie widoczny jego pasek zdrowia (2), pod warunkiem, że będziesz w niedalekiej odległości.


Salt Giant - jak pokonać

Salt Giant jest jednym z łatwiejszych world bossów. Jego ataki zadają co prawda spore obrażenia, ale nie nakładają przy tym uciążliwych efektów, jak zatrucie czy ogłuszenie.

Najgroźniejszy cios bossa także łatwo jest przewidzieć, gdyż pod jego nogami pojawia się czerwony okrąg (3). Po tym masz kilka sekund, by się z niego wydostać. Jeśli znajdziesz się w jego obrębie w momencie, jak boss wykona atak, otrzymasz spore obrażenia, a twoja postać zostanie powalona.

Jak w przypadku wszystkich przeciwników z grupy world boss, nie podejmuj się walki z Salt Giantem w pojedynkę. Nie powinieneś mieć problemów z pokonaniem go solo, ale cała walka zajmie bardzo długo - a nagrody zdobędziesz takie same, niezależnie od tego, ilu graczy weźmie udział w walce.

W trakcie walki nie zapomnij o korzystaniu z mikstur uzdrawiających. Trzymaj pasek zdrowia cały czas w okolicach 1000 punktów, by wróg nie był w stanie zabić cię jednym ciosem.

Za pokonanie go otrzymasz kilka wartościowych elementów ekwipunku, trochę mikstur, srebra i punktów doświadczenia. Jeśli jest to twoje pierwsze zwycięstwo nad nim, zyskasz dodatkowo skrzynkę z epickim wyposażeniem i jego kartą.

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Lost Ark - nie widzę członków drużyny, co robić

Zobacz także