Skip to main content

Lost Ark - pierwsza godzina rozgrywki, początek

Jak zacząć, start gry.

Podobnie jak w przypadku większości gier MMORPG, w Lost Ark zaczynamy zabawę od stworzenia własnego awatara i rozegrania prologu


Na tej stronie:


Tworzenie postaci

Zaczynamy od wyboru klasy postaci, a dostępne są: wojownik, mag, mistrz sztuk walki (mężczyzna), mistrz sztuk walki (kobieta), strzelec (mężczyzna), strzelec (kobieta) oraz zabójczyni.

Warto zwrócić uwagę, że płeć postaci wpływa na dostępne Advanced Class, czyli swego rodzaju specjalizacje. Dostępne specjalizacje dla danej klasy możemy sprawdzić, klikając na Advanced Class Preview (1) , a wszystkie dostępne kombinacje znajdziesz pod tym linkiem.

Po wybraniu klasy dostosowujemy aparycję naszego herosa z menu po prawej stronie. Zmiany zatwierdzamy przyciskiem Apply Changes na środku ekranu. Jeszcze tylko podajemy wybraną nazwę postaci i możemy zacząć właściwą rozgrywkę.

Zaczynamy w Tirixion. Podążamy prosto przed siebie, aż spotkamy Beatrice. Po krótkiej rozmowie wchodzimy w interakcję z księgą i wybieramy wspomnianą wcześniej specjalizację.

Nie musimy wybierać w ciemno - gra oferuje możliwość przetestowania dostępnych specjalizacji. W tym celu klikamy przycisk Class Tester. Z poziomu Tester Menu możemy przywołać przeciwników i bossów (2), zmienić sprawdzaną klasę (3) oraz zakończyć test (4) .

Po zakończeniu testów kierujemy się w stronę schodów i zatwierdzamy wybór. Po ponownej rozmowie z Beatrice wskakujemy do portalu.


Prolog

Zaczynamy na statku. Schodzimy na ląd i rozglądamy się po plaży. Po chwili zawoła nas Maba (5) , z którym rozmawiamy. Wyjaśni nam podstawy zarządzania ekwipunkiem i wręczy podstawowy sprzęt. Prolog możemy w każdej chwili pominąć, klikając Skip Prologue (6) .

Następnie podajemy siedzącemu na ziemi kapłanowi wodę z pobliskich beczek (7) i po wysłuchaniu dialogu udajemy się do Kapitana Gerki (8) , gdzie uczymy się korzystać z mapy. Rozmowę przerwie informacja o ataku. Ruszamy w głąb lasu i walczymy z napotkanymi przeciwnikami.

Po rozprawieniu się z Trollami należy podążać za wskaźnikami na mapie i porozmawiać z ocalałymi towarzyszami. Po wykonaniu wszystkich czynności w obozie, niszczymy barykadę (9) i wchodzimy w interakcję z łodzią.

Oglądamy scenkę, podchodzimy do skalnej ścianki i wspinamy się na nią podanym klawiszem (10) . Warto dodać, że wszystkie elementy platformowe w Lost Ark wykonujemy w ten sposób - należy jedynie nacisnąć wskazany klawisz, a postać automatycznie wykona akcję.

Podążamy za resztą drużyny, a po wejściu na niewielki placyk staczamy kolejną walkę z Trollami. W tym momencie przyjdzie nam pokonać naszego pierwszego bossa. Zauważ, że przeciwnik ma kilka pasków zdrowia (11) . Aby padł, musimy wyczerpać je wszystkie.

Po uporaniu się z wrogami podążamy we wskazanym przez grę kierunku. Ponownie rozmawiamy z Gerką i bezskutecznie próbujemy wysadzić skałę. Gdy po eksplozji ponownie do niej podejdziemy, to aktywuje się scenka a przeszkoda zniknie. Rozmawiamy z Morpheusem (12) i idziemy dalej.

Zamieniamy kilka słów z Gerką, docieramy na skraj urwiska i oglądamy kolejny przerywnik. W kolejnej lokacji podążamy za wskaźnikami i badamy pole siłowe (13).

Przechodzimy na przeciwną stronę placu i oglądamy obelisk (14) , a następnie pobliską przechyloną figurę (15) . Wracamy do pola siłowego, które po chwili zniknie. Włączy się kolejna scenka i zaatakują nas demony. Musimy rozprawić się z oponentami.

Oglądamy następny przerywnik i stajemy przed pierwszym wyborem - uratować Gerkę, lub zostawić go na pastwę losu. Tego typu wybory pojawiają się w różnych etapach fabuły i mogą mieć najróżniejsze konsekwencje.

Po podjęciu decyzji rozmawiamy z Morpheusem i wskakujemy do otwartego portalu. Na kolejnej planszy podążamy w głąb korytarza i walczymy z dość wymagającym bossem. Oglądamy kolejny przerywnik i kończymy prolog.


Miasteczko Prideholme

Idziemy przed siebie, aż natrafimy na ludzi witających kapłana. Miłą atmosferę przerywa atak zabójców, z którymi się oczywiście rozprawiamy. Rozmawiamy z uratowanym kapłanem i wskakujemy na wóz.

Podczas przerywniku zostajemy ponownie zaatakowani. Wóz rozbija się na moście, a my ratujemy kapłana (16) , który zaraz spadnie z urwiska. Pokonujemy kolejne fale wrogów i po odbyciu jeszcze jednej rozmowy opuszczamy obszar.

Docieramy do Prideholme i kierujemy się od razu do katedry, co z resztą jest jedynym dostępnym w tym momencie kierunkiem. Oglądamy scenkę i rozmawiamy z kapłanami. Opuszczamy świątynię i u mnicha przed budynkiem wybieramy konia (17) .

Nie ma znaczenia, jakie umaszczenie zwierzęcia wybierzemy - wszystkie mają takie same statystyki. Gra również tłumaczy nam, jak używać wierzchowców.

Naszym zadaniem jest udać się do tawerny (18) i porozmawiać z karczmarką, ale po drodze możemy jeszcze wykonać kilka zadań pobocznych od postaci oznaczonych wykrzyknikiem (19) .

Kiedy rozmawiamy z karczmarką Nerią, warto zwrócić uwagę, że oferuje ona jednocześnie dwa zadania. Wybieramy je, korzystając z przycisków po lewej stronie (20) .

Dalsza część głównego zadania w Prideholme ogranicza się do rozmowy ze wskazanymi postaciami. Po odbyciu wszystkich konwersacji wychodzimy z miasta portalem (21).

W ten sposób zaczynamy naszą przygodę w świecie Lost Ark. Powodzenia!

Poprzednio: Lost Ark - cena gry, skąd pobrać, co to jest pakiet fundatora

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Lost Ark - polecane buildy postaci

Zobacz także