Skip to main content

Lost Ark - od kiedy dostępne w Polsce, jak pobrać

Data startu, rozmiar i inne.

Lost Ark to gra sieciowa w stylu Diablo od koreańskiego studia Smilegate i firmy Amazon Games. Pełna wersja tytułu ukaże się w tym tygodniu na PC.

Niektórzy mogą już toczyć zmagania w produkcji w ramach płatnego wczesnego dostępu, gdzie pozycja cieszy się dużym zainteresowaniem - w pewnym momencie liczba użytkowników na Steamie przekroczyła pół miliona.

Wkrótce ukaże się pełna wersja Lost Ark. Tytuł zostanie wydany na modelu Free to Play, co oznacza, że każdy zainteresowany sprawdzi grę za darmo, choć nie zabraknie opcjonalnych mikropłatności.


Na tej stronie


Od kiedy Lost Ark będzie dostępne w Polsce?

Lost Ark ukazało się we wczesnym dostępie we wtorek, 8 lutego - zmagania toczą osoby, które wykupiły jeden z czterech pakietów założycielskich (Founder's Pack).

Oficjalna premiera odbędzie się zaś w piątek, 11 lutego. W Polsce serwery gry zostaną uruchomione o godzinie 18:00 czasu polskiego. (Aktualizacja: Amazon poinformował o kilkugodzinnym opóźnieniu startu serwerów darmowej wersji gry - powodem są problemy techniczne). Należy jednak zaznaczyć, że tytuł najprawdopodobniej będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, co może przełożyć się na problemy z działaniem.


Jak pobrać Lost Ark?

Lost Ark dla wszystkich graczy zadebiutuje dopiero 11 lutego, ale już można wstępnie pobrać produkcję - łączny rozmiar plików wynosi 57,1 GB. Gra dostępna jest do ściągnięcia na platformie Steam.

Lost Ark ukazało się w Korei Południowej już w 2019 roku, ale dopiero teraz trafia do Europy i Stanów Zjednoczonych. Od premiery projekt jest jednak regularnie rozwijany, a więc zachodni gracze mogą liczyć na mnóstwo zawartości.

Lost Ark stawia na rozgrywkę sieciową

Pod względem rozgrywki tytuł przypomina serię Diablo, przy czym podczas przygody często spotykamy innych użytkowników. Wspólnie z towarzyszami realizujemy grupowe aktywności, które są elementem tak zwanego endgame'u.

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także