Skip to main content

Lost Ark drugą najpopularniejsza grą w historii Steama

Wyłącznie za PUBG.

Niedzielny wieczór przyciągnął na serwery Lost Ark - lub do kolejek na nie - ponad 1,3 miliona użytkowników platformy Steam. To drugi najlepszy wynik w historii platformy.

Darmowe, koreańskie MMO pobiło tym samym rezultaty Counter-Strike: Global Offensive oraz Doty 2, dwóch produkcji Valve stanowiących zazwyczaj „zaporę” nie do przejścia w takim zestawieniu.

Teraz do wyprzedzenia pozostaje jedynie PUBG, choć przebicie sumy jednocześnie zalogowanych użytkowników w tej produkcji wydaje się mało prawdopodobne. Rekord jest bowiem wysoce wyśrubowany - 3,2 mln, zarejestrowane cztery lata temu.

Doborowe towarzystwo. Dane: SteamDB.

Co interesujące, najwyżej plasującą się produkcją bez nacisku na komponent sieciowy czy darmową dystrybucję jest polski Cyberpunk 2077 z ponad 1 milionem graczy w okolicach premiery.

Wracając do Lost Ark, ogromne nagromadzenie graczy przekłada się na spore problemy z infrastrukturą. Twórcy wprowadzili kolejki, a niekiedy na dołączenie do zabawy trzeba czekać długie godziny.

Jak już ogłoszono, w planach dla Europy jest całkiem nowy region serwerów. „To jedyny sposób, by poradzić sobie z zainteresowaniem” - napisano na oficjalnym blogu.

Prace wymagają jednak czasu, więc deweloperzy przyznają, że długie kolejki nie znikną w najbliższej przyszłości. Co więcej, część graczy może nie chcieć przenosić się do nowych światów, by zachować postępy w części atrakcji.

Zobacz także