Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Saga Skywalkerów - mapa: czy jest, używanie, mini-mapa

Jak korzystać z mapy i mini-mapy w grze.

Tereny w LEGO Star Wars Saga Skywalkerów nie są co prawda dużych rozmiarów, jednak i tak momentami łatwo jest się zgubić. Z pomocą przychodzi mini-mapa, a także mapa, którą możesz uruchomić w dowolnym momencie.

Mini-mapa (1)jest widoczna cały czas w lewym dolnym rogu ekranu, jednak znajdziesz na niej wyłącznie bezpośrednią okolicę twojej postaci – nie będzie tam też zaznaczonych zadań czy przedmiotów do zebrania. By temu zaradzić, wciśnij d-pad w dół na padzie.

Dzięki temu otworzysz mapę (2) danego terenu. Za pomocą widocznych u dołu ekranu (3) przycisków możesz sterować poziomem (jeśli dana lokacja ma ich kilka). Możesz oczywiście także przybliżać i oddalać widok, a także przejść na mapę danej planety i w końcu na mapę całej galaktyki.

Z poziomu mapy możesz dostrzec różne przedmioty do zebrania – jak klocki kyber (4) – a także postacie, z którymi możesz porozmawiać, by dowiedzieć się czegoś o zadaniu bądź odblokować misje poboczną.

Pamiętaj jednak, że w niektórych misjach mapa może być zablokowana. Po jej otwarciu nie będziesz w stanie podglądać okolicy. Nie przejmuj się jednak – po wykonaniu zadania wszystko wróci do normy.

Spis treści: LEGO Gwiezdne Wojny Saga Skywalkerów - Poradnik, Solucja

Poprzednio: LEGO Saga Skywalkerów - kampania: dostępne, którą wybrać na początek

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze