Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Saga Skywalkerów - łamigłówki: Mos Espa

Sekrety i znajdźki na pustynnych terenach Mos Espa.

Mos Espa to lokacja w LEGO Star Wars: Saga Skywalkerów, którą odwiedzisz wielokrotnie podczas swojej przygody – szczególnie w trakcie I i II kampanii. Jak w większości miejsc, jest tutaj ukrytych sporo łamigłówek – ich sposób zdobycia opisujemy na niniejszej stronie.Witaj w Mos Espa

Na pierwszą łamigłówkę natrafisz zaraz po wylądowaniu w Mos Espa. Będąc na lądowisku, odwróć się o 180 stopni i zwróć uwagę na skrzynie (1) leżące we wraku. Zniszcz je, by zebrać klocek kyber.


Prąd pod przedsionkiem

Drugi klocek kyber czeka na ciebie zaraz po przejściu z lądowiska do miasta. Pod podcieniami po prawej stronie (1) znajdziesz dwa czerwone obiekty, w które musisz wsadzić baterie, by je zasilić.

Pierwszą z nich znajdziesz na wprost podcieni – będzie leżeć przy kamieniach (2). Podejdź do niej, podnieś ją i umieść w jednym ze wspomnianych czerwonych obiektów. Zbliż się po prostu i wejdź z nim w interakcję.

Wyjdź z podcieni, odwróć się w stronę lądowiska i podnieś kamerę do góry. Na dachu (3) znajdziesz drugą baterię. Możesz łatwo ściągnąć ją na ziemię przy pomocy postaci władającej Mocą. Złap baterię, umieść w drugim czerwonym obiekcie i zbierz klocek kyber.


Kierunek na kopułę

Kolejna zagadka czeka na ciebie w południowej części Mos Espa (1). Klocek jest wysoko nad ziemią.

By się do niego dostać, ustaw dwie skrzynie (2) pod ścianą, tuż obok stojącego obok muła. Wskocz na nie, a z nich wdrap się na konstrukcję budynku. Potem wdrap się po linie (3) na górę, by zebrać klocek kyber ze szczytu kopuły.


Zakamarki z zyskiem

Kolejny klocek kyber ukryty jest w centralnej części Mos Espa (1).

W tamtym miejscu natrafisz na zaczepy na ścianie (2). Wykorzystaj je, by wdrapać się na górę, a następnie wejdź po drabinie (3) na jeszcze wyższy poziom.

Zeskocz do pierwszej dziury (4) i złap się mechanizmu. Dzięki temu odblokujesz drogę do klocka kyber, znajdującego się w drugiej dziurze (5). Pozostaw postać wiszącą na mechanizmie, wdrap się kolejną na górę si zbierz skarb.


Toydariańskie trofeum

Do tej łamigłówki potrzebujesz postaci klasy łowca nagród. Sam skarb ukryty jest we wschodniej części Mos Espa (1).

Na końcu wąskiego przejścia znajdziesz złoty klocek (2) ukryty za ścianą.

Wykorzystaj wspomnianą postać klasy łowca nagród, by szybko przebić się przez złoty klocek – strzelaj po prostu do obiektu. Po chwili rozpadnie się, odsłaniając klocek kyber.

Spis treści: LEGO Gwiezdne Wojny Saga Skywalkerów - Poradnik, Solucja

Poprzednio: LEGO Saga Skywalkerów – łamigłówki: Theed

Komentarze

More On Lego Star Wars: The Skywalker Saga

Najnowsze artykuły