Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kwiecień w USA: sukces Xbox One i Mortal Kombat X

Wyniki sprzedaży.

Gracze ze Stanów Zjednoczonych wydali w kwietniu nieco więcej pieniędzy na gry wideo niż w poprzednim roku - wynika z najnowszego raportu firmy NPD.

Mortal Kombat X

Microsoft potwierdził, że Xbox One był liderem sprzedaży wśród konsol. Użytkownicy kupili o 63 procent więcej Xbox One niż w tym samym miesiącu 2014 roku. O 24 proc. wzrosła też liczba kont Xbox Live.

Łącznie zainteresowanie grami pudełkowymi i konsolami wzrosło o 3 procent. Nieznacznie - o 4 proc. - zmniejszyła się sprzedaż konsol, co jednak udało się nadrobić z nawiązką dzięki oprogramowaniu.

Taki obraz sytuacji jest jednak nieco zaburzony przez ceny konsol obecnej generacji. Choć ogólne wydatki na sprzęt spadły, to wzrosła liczba sprzedanych urządzeń - aż o 12 proc. w porównaniu z kwietniem 2014.

„Dziękujemy wszystkim fanom za ciągłe wspieranie PS4” - dodaje rzecznik Sony, chwaląc się połączonym wynikiem wszystkich konsol z rodzin PlayStation, bijących w kwietniu sprzedaż podobnego zestawienia Microsoftu.

Znacznie zainteresowanie poprzednią generacją (Xbox 360, PlayStation 3 i Wii) spadło jednak w znaczącym stopniu - o 55 proc.

Warto zauważyć, że NPD śledzi wyłącznie pudełkową sprzedaż gier w „fizycznych” sklepach, czyli bez dystrybucji cyfrowej czy serwisów wysyłkowych.

Poniżej dziesięć najpopularniejszych gier w Stanach Zjednoczonych w kwietniu:

  1. Mortal Kombat X (PS4, Xbox One)
  2. Grand Theft Auto V (PS4, Xbox One, PC, X360, PS3)
  3. Battlefield Hardline (Xbox One, PS4, X360, PS3, PC)
  4. MLB 15: The Show (PS4, PS3)
  5. Minecraft (X360, PS3, Xbox One, PS4)
  6. NBA 2K15 (Xbox One, PS4, X360, PS3, PC)
  7. Call of Duty: Advanced Warfare (Xbox One, PS4, X360, PS3, PC)
  8. Dark Souls 2: Scholar of the First Sin (PS4, Xbox One, X360, PS3)
  9. Super Smash Bros. (3DS, Wii U)
  10. Borderlands: The Handsome Collection (PS4, Xbox One)

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły