Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kultowe GoldenEye 007 oficjalnie w Xbox Game Pass

Gameplay i data premiery.

Kultowe GoldenEye 007 powraca. Nowa wersja gry została oficjalnie zaprezentowana na trailerze z fragmentami rozgrywki oraz datą premiery. Tytuł zadebiutuje w ramach subskrypcji Xbox Game Pass.

GoldenEye 007 w zremasterowanej wersji zadebiutuje w piątek 27 stycznia i trafi na konsole Xbox One oraz Xbox Series X/S, a także na Nintendo Switch - za pośrednictwem usługi Nintendo Switch Online + Expansion Pack, gdzie znajdziemy ją w sekcji poświęconej grom na N64. Subskrybenci Xbox Game Pass będą mogli pobrać tytuł bez żadnych dodatkowych opłat, podobnie zresztą jak posiadacze kolekcji Rare Replay.

Nowa wersja została wzbogacona o alternatywne układy sterowania, osiągnięcia do odblokowania i natywną rozdzielczość 4K. Niestety zabraknie opcji gry przez internet, choć nadal można będzie prowadzić zmagania lokalnie na podzielonym ekranie. Co prawda tytuł nie doczekał się poważniejszego odświeżenia grafiki i przypomina usprawniony port, to możliwość uruchomienia kultowej produkcji na współczesnych konsolach powinna ucieszyć wielu fanów.

GoldenEye 007 zadebiutowało w 1997 roku na konsoli Nintendo 64. Jest to pierwszoosobowa strzelanka oparta na filmie „GoldenEye” z 1995 roku, w którym w rolę Jamesa Bonda wcielił się Pierce Brosnan. W kampanii dla jednego gracza kończymy misje inspirowane filmem, natomiast w „kanapowym” trybie multiplayer może mierzyć się ze sobą maksymalnie 4 graczy.

Gra cieszy się ogromną sympatią fanów na całym świecie, a w szczególności na Zachodzie, gdzie dla wielu była to jedna z pierwszych kompetytywnych strzelanek w życiu. Mimo przestarzałej oprawy graficznej, miłośnicy retro powinni znaleźć tu wiele godzin zabawy, choć dla nowych graczy bariera graficzna może być trudna do przeskoczenia. Warto jednak dać szansę 26-letniej produkcji, która nawet po czasie pozostaje bardzo grywalna.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

GoldenEye 007

Nintendo Wii

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze