Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierce Brosnan nie radzi sobie najlepiej w GoldenEye 007

Wkrótce 17 urodziny gry.

Popularny aktor Pierce Brosnan tylko raz grał w GoldenEye 007, uważane przez wielu za jedną z najlepszych gier w historii. Wczoraj miał druga okazję.

Brosnan wystąpił w filmie „GoldenEye”, gdzie wcielił się oczywiście w Jamesa Bonda. Właśnie na licencji tej produkcji studio Rare przygotowało tytuł na Nintendo 64, który błyskawicznie zdobył popularność, między innymi dzięki udanemu trybowi sieciowemu z opcją zabawy na podzielonym ekranie.

Split-screen wykorzystano także podczas programu telewizji NBC. Gwiazda zmierzyła się z prowadzącym, Jimmym Fallonem. Krótki mówiąc, przedstawiciel Hollywood nie poradził sobie najlepiej.

Warto zauważyć, że 23 sierpnia GoldenEye 007 będzie obchodziło 17 urodziny. Gra uważana jest za ważny krok w rozwoju strzelanek z perspektywą pierwszej osoby, jako jeden z pierwszych przedstawicieli gatunku na konsolach.

Tytuł Rare wprowadził wiele innowacji, jak fabularną narrację podczas misji w kampanii, elementy skradania czy konsolowy deathmatch. Przez lata sprzedano ponad osiem milionów egzemplarzy, co plasuje projekt wśród rekordzistów Nintendo 64, tylko za Super Mario 64 i Mario Kart 64.

Zobacz na YouTube

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

GoldenEye 007

Nintendo Wii

GoldenEye 007: Reloaded

PS3, Xbox 360

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze