Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy gier z Jamesem Bondem kończą działalność

Wszyscy pracownicy Eurocom zwolnieni.

Eurocom przestaje istnieć. Z firmą, znaną najlepiej z gier opartych na licencji filmów z Jamesem Bondem, pożegnali się ostatni pracownicy.

O pierwszej fali zwolnień pisaliśmy w listopadzie. W firmie zostało 50 pracowników, którzy mieli zająć się produkcją gier na urządzenia mobilne. Dzisiaj poinformowano, że reszta załogi będzie musiała poszukać nowych pracodawców, a firma ostatecznie kończy działalność.

„Sprzedaż gier na konsole i PC spada od 2008 roku, co doprowadziło do znacznego ograniczenia produkcji nowych tytułów. Eurocom miał trudności z utrzymaniem się na rynku, gdzie konkurencję stanowią studia z krajów, gdzie koszty pracy i podatki są dużo niższe” - czytamy w oświadczeniu, które otrzymali koledzy z brytyjskiego Eurogamera.

007 Legends

„Dyrektorzy firmy starali się podpisać nowe kontrakty, by podtrzymać działalność. Niestety, plany nie doszły do skutku i Eurocom nie był w stanie uregulować zaległych zobowiązań. W wyniku tego zostaliśmy zmuszeni do zwolnienia pozostałych pracowników i zakończenia działalność firmy, która była obecna na rynku ponad 25 lat.”

Ostatni tytuł studia, 007 Legends, został wydany na Xboksa 360 i PlayStation 3 w październiku. Wcześniej firma wyprodukowała GoldeneEye 007 na Wii oraz GoldeneEye 007: Reloaded na konsole. Eurocom powstało w 1988 roku i zaczynało od gier na NESa.

Read this next