Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kosmiczny symulator Star Citizen z walką z perspektywy pierwszej osoby

AKTUALIZACJA: Osiągnięto cel 20 mln dol.

Aktualizacja: Twórcy Star Citizen poinformowali, że podczas zbiórki pieniędzy udało się już pozyskać 20 mln dol., co gwarantuje wprowadzenie obiecywanych walk z perspektywy pierwszej osoby.

Jak zauważył Chris Roberts, cel osiągnięto w rocznicę premiery oryginalnego Wing Commander. „Oznacza to, że mechanikę FPS, stworzoną z myślą o abordażu statków, wprowadzimy szerzej do gry” - napisał producent na oficjalnej stronie.”

Ogłoszono już kolejny cel rozszerzony - zebranie 22 mln dol. oznacza wprowadzenie systemu rejestracji twarzy, co ma pozwolić na stworzenie bardziej realistycznych postaci, także na bazie wizerunków fanów.

*

Oryginalna wiadomość: Kolejny tydzień, kolejny milion dolarów na kontach twórców kosmicznego symulatora Star Citizen. Gracze wpłacili już 18 mln dol., a na oficjalnej stronie internetowej produkcji poinformowano, że następne dwa miliony pozwolą dodać do gry tryb walki z perspektywy pierwszej osoby.

„Walka z pierwszej osoby na wyjętej spod prawa planecie. Prowadź potyczki nie tylko w przestrzeni kosmicznej... ale także na powierzchni!” - zachęcają w opisie twórcy.

Poziom 20 mln dol. jest właśnie planowanym budżetem, zakładanym jeszcze przed rozpoczęciem prac. Aby osiągnąć ten cel, Chris Roberts - producent gry - zakładał znalezienie inwestorów, zainteresowanych przekazaniem pieniędzy, ale duże zainteresowanie graczy sprawiło, że tytuł pozostanie w pełni niezależny.

Poinformowano także, że dzięki osiągnięciu poziomu 18 mln dol. użytkownicy wspierający produkcję finansowo, na początku rozgrywki będą mogli zwiedzić „ekskluzywny” system gwiezdny.

Pełna wersja gry ukaże się w 2015 roku, będzie połączeniem Wing Commander, Privateer i Freelancer. Fabuła inspirowana jest upadkiem Cesarstwa Rzymskiego. Poza kampanią dla pojedynczego gracza dostaniemy możliwość gry wieloosobowej i w kooperacji, także bez połączenia z Internetem.

Film przedstawiający powierzchnię jednej z planet, w widoku TPP

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły