Skip to main content

Konsolowa wyłączność Forspoken na PS5 potrwa 2 lata

Na PC zagramy od razu.

Z materiału promującego gry na PlayStation 5 dowiedzieliśmy się, jak długo Forspoken zachowa konsolową wyłączność na maszynach Sony. Możliwe, że gra zawita na Xbox Series X/S dwa lata po premierze.

Sony opublikowała nową reklamę, która skupia się na możliwościach graficznych i wrażeniach płynących z rozgrywki na PS5. Krótki materiał składa się z fragmentów różnych gier - od The Last of Us po God of War. W pewnym momencie pojawia się także klip z Forspoken, pod którym możemy zobaczyć napisaną drobny druczkiem informację, że konsolowa wyłączność Forspoken zakończy się dokładnie 23 stycznia 2025 roku.

O ile okres, przez jaki nie zagramy w Forspoken na konkurencyjnych konsolach jest wyraźnie dłuższy, niż w przypadku innych gier od zewnętrznych zespołów, o tyle wyraźne zaznaczenie daty końca wyłączności może sugerować, że w istocie Square Enix rozważa wydanie produkcji na kolejnych platformach. Najpewniejszym kandydatem wydaje się Xbox Series X/S, choć żadnej gwarancji nie ma, zwłaszcza jeśli spojrzymy na Final Fantasy 7 Remake, które nadal nie zadebiutowało poza PS4, PS5 i PC.

Forspoken to nietypowa produkcja. Główną bohaterką jest Frey Holland, zwykła dziewczyna z Nowego Jorku, która trafia do magicznego świata Athia, gdzie odkrywa zdolności władania magią. Frey stara się odnaleźć drogę do domu, ale po drodze postanawia pomóc mieszkańcom dziwnej krainy w walce z szalonymi czarodziejkami i odnaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

Gra zaoferuje dynamiczny system walki i otwarty świat, który przemierzymy na wiele sposobów - od wspinania się po latanie. Tytuł zadebiutuje na rynku 24 stycznia 2023 roku, a dostępny będzie wyłącznie na PS5 i PC (Steam i Epic Games Store).

Zobacz także