Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolorowa gra przygodowa Morphopolis wkracza w fazę testów alpha

Z ręcznie rysowaną grafiką.

Dwuosobowe studio Micro Macro Games udostępniło wczesną wersje swojej przygodówki z ręcznie rysowaną grafiką - Morphopolis, na PC i Androida.

Za wcześniejszy dostęp do gry zapłacimy 20 dol. (ok. 63 zł). Tytuł kupić można na oficjalnej stronie studia, wkrótce także w wersji Mac i Linux. Zakup zagwarantuje także pełną wersję na wszystkie platformy, w IV kwartale tego roku.

Kolorowe Morphopolis opowiada o świecie owadów. Wcielamy się w insekta, który musi uratować swoich towarzyszy z rąk robaka-przywódcy. W toku fabuły nasz „bohater” przechodzi metamorfozę i przejmuje kontrolę nad innymi owadami, zwiększając rozmiar i zdobywając nowe umiejętności.

Twórcy czerpią inspiracje z Machinarium od czeskiego studia Amanita Design. Akcję prowadzimy w stylu klasycznych przygodówek, klikając myszą na interesujące obiekty na ekranie. Micro Macro Games zapowiada balans pomiędzy wyszukiwaniem ukrytych obiektów i zagadkami logicznymi.

Projekt można wesprzeć także w programie Steam Greenlight.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze