Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolekcja Metal Gear Solid celuje w 60 FPS, ale nie na Switchu

Konami doprecyzowuje.

Opublikowany niedawno gameplay z Metal Gear Solid Master Collection w wydaniu na Nintendo Switch rozbudził u graczy niepokój. Produkcje miały drobny problem z utrzymaniem stabilnej liczby klatek na sekundę, co naturalnie wywołało obawy o wydajność na reszcie urządzeń. Konami uspokaja - każda platforma z wyjątkiem Switcha celuje w stałe 60 FPS.

Informacja o tym, że wersja na Nintendo Switch zaoferuje maksymalnie 30 klatek na sekundę, nie była wielkim zaskoczeniem. Sprawa skomplikowała się jednak, gdy jeden z przedstawicieli Konami wyznał w wypowiedzi dla serwisu NintendoLife, że firma celuje w podobną wydajność na reszcie urządzeń.

Wizja rozgrywki w 30 FPS oraz maksymalnej rozdzielczości 720p nie była zbyt zachęcająca dla użytkowników konsol obecnej generacji. Konami postanowiło więc naprostować temat w oficjalnym oświadczeniu dla serwisu VGC. Jak czytamy, każde urządzenie z wyjątkiem w Switcha dostanie opcję gry w 60 klatkach i rozdzielczości 1080p. W przypadku przenośnej konsoli jakość full HD otrzymamy tylko podczas rozgrywki z urządzeniem podłączonym do zasilania.

Metal Gear Solid Master Collection Vol. 1 zadebiutuje 24 października tego roku na PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch. Cenę pakietu na wszystkich platformach wyceniono na 259,99 zł. Oprócz trzech pierwszych odsłon cyklu dostajemy też dostęp do Metal Gear 1 i 2 - dwóch gier z konsol ośmiobitowych będących bezpośrednimi poprzednikami kultowego serii.

Co ciekawe, odświeżone wersje leciwych już produkcji zachowają wszystkie elementy z oryginałów, a więc także i te bardziej kontrowersyjne. Z tego powodu przy uruchamianiu gier przywita nas komunikat ostrzegający przed „przestarzałymi” treściami.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze