Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejne kilkanaście minut ze strzelanki Space Hulk: Deathwing

Walka z kosmitami.

Focus Home Interactive przygotowało kolejny materiał poświęcony nastawionej na kooperację strzelance Space Hulk: Deathwing. Film prezentuje 14 minut rozgrywki z kampanii fabularnej.

W produkcji znajdzie się wariant współpracy dla maksymalnie czterech osób, ale równie dobrze będzie można grać samotnie - wówczas jednak kontrolę nad towarzyszami przejmie sztuczna inteligencja.

Udostępnione nagranie przedstawia misję, którą rozegrano właśnie w pojedynkę. Zadaniem bohatera jest zniszczenie Ymgarl Genstealers - nowy szczep genokradów, który może okazać się poważnym zagrożeniem.

W filmie twórcy pokazali również, jak będzie wyglądała zmiana posiadanego sprzętu. Ekwipunek dobierzemy w specjalnym pomieszczeniu, do którego dostęp można uzyskać poprzez otwierany niemalże w dowolnym momencie zabawy portal.

W taki sposób można również zmodyfikować ekwipunek kompanów, o ile oczywiście sterowani będą przez sztuczną inteligencję, a nie znajomych. Uzbrojenie ma mieć jednak znaczący wpływ na zabawę - jeśli wyposażymy towarzyszy w młot oraz tarczę, będą oczywiście mocni, ale nie wyeliminują wrogów z dystansu ani nie uleczą sojuszników.

Najnowszy materiał nie jest jednak pierwszym, w którym zaprezentowano obszerne fragmenty z kampanii fabularnej. Poprzednie nagranie opublikowano w ubiegłym miesiącu.

Produkcja jest adaptacją gry planszowej Space Hulk, która po raz pierwszy ukazała się w 1989 roku nakładem firmy Games Workshop. Akcję osadzono na tytułowym kosmicznym złomowisku, gdzie znajdują się wraki statków i międzygwiezdne odpady.

Wcielimy się w członków oddziału Deathwing - elitarnej jednostki wysłanej z zadaniem oczyszczenia wspomnianego wysypiska z genokradów. Podczas walki skorzystamy ze zróżnicowanych narzędzi - między innymi mechanicznego miecza oraz karabinu.

Space Hulk: Deathwing ukaże się 9 grudnia na PC. W planach są też wersje na konsole PlayStation 4 i Xbox One, które powinny zostać wydane na początku przyszłego roku.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze