Space Hulk: Deathwing

Największą zaletą gry jest projekt zwiedzanych lokacji i świetny klimat. Niestety, rozgrywka i optymalizacja kuleją.

Space Hulk: Deathwing - Recenzja

Space Hulk: Deathwing - Recenzja

Ubogi hołd dla Imperatora.

Imponujące statki-katedry, ciężkozbrojni bracia wycinający sobie drogę wśród hord plugawych kosmitów i poszukiwanie tajemnic przeszłości - w teorii Deathwing zawiera wszystko, czego potrzeba, by stworzyć fantastyczną, klimatyczną grę w uniwersum Warhammera 40k. Niestety twórcy podjęli kilka decyzji, przez które przemierzanie tytułowego Space Hulka jest bardziej męczarnią niż przyjemnością.

Gra stawia nas w roli Bibliotekarza, potężnego, obdarzonego psionicznymi mocami członka Space Marines. Wraz z dwoma innymi żołnierzami zagłębiamy się w labirynt połączonych ze sobą statków, by poszukać relikwii z przeszłości zakonu Dark Angels i ustalić, co stało się ze starożytnym okrętem Caliban's Will.

Arsenał jest więcej niż zadowalający. Obok bolterów, miotaczy ognia czy wyrzutni plazmy, mamy do dyspozycji kilka różnych narzędzi do walki wręcz. Do tego Bibliotekarz dysponuje kilkoma zdolnościami pozwalającymi między innymi na teleportację czy tworzenie ognistego tornada, skutecznie dziesiątkującego duże zgrupowania wroga.

Czytaj więcej...

Trailer Space Hulk: Deathwing przypomina o premierze

Kooperacyjna strzelanka Space Hulk: Deathwing została w ostatniej chwili opóźniona, lecz do jutrzejszej premiery zostało już niewiele czasu - stąd nowy zwiastun produkcji.

Deweloperzy przypominają, że jeszcze tylko przez około 28 godzin tytuł można kupić na Steamie w cenie niższej o 15 procent, czyli za 34 euro (ok. 151 zł). Bonusem jest też dodatkowa broń - Lost Mace of Corswain.

Space Hulk: Deathwing zmierza również na PS4 i Xbox One, ale w późniejszym terminie. Wydania konsolowe powinny zadebiutować w przyszłym roku, choć dokładnej daty premiery na razie nie podano.

Czytaj więcej...

Powstaje strzelanka Space Hulk: Deathwing

W uniwersum Warhammera 40k. Jest pierwszy teaser.

Opublikowano pierwszy teaser nowej strzelanki w uniwersum Warhammer 40k - Space Hulk: Deathwing. Projekt nie jest związany w żaden sposób w wydaną kilka tygodni temu taktyczną strategią Space Hulk.